Parfüümid internetist ehk kuidas leida sobiv lõhn

Kes ütleb, et parfüümi soetamiseks peab poodi kohale minema? Tavaliselt lõppeb lõhnakaupluses käimine alati samamoodi – pärast paari-kolme lõhna nuusutamist oled ülekoormatud ja ei oska ikkagi valikut teha. Internetis on aga võimalik erinevate parfüümidega rahulikult tutvuda ja valida sobivaim lõhn vastavalt selle iseloomule ning omadustele. Lisaks on odavad parfüümid internetist palju kättesaadavamad, kui poest! Nii, millest siis aga alustada?

perfume

Foto: pixabay.com

Värske lõhnaga parfüüm

Olenemata sellest, kas otsitavaks lõhnaks on meeste parfüümid, naiste parfüümid või unisex parfüümid, valik on lai. Ja seda ka oma kindlal põhjusel. Kõikidele meeldivad erinevad lõhnad – kellele värskem aroom, kellele magusam, kellele lilleline. Parfüümid internetist ei tähenda umbropsu valimist. Nende kirjelduses on ära toodud selle ülesehitus, noodid ja muu vajalik info. Kuigi selline kirjeldus võib tunduda liigne, on põhjalik tekst omal kohal ja tasub võtta aega informatsiooniga tutvumiseks.

Jõudes nootideni, siis tegu ei ole muusikanootidega, vaid vihjega, mis lõhnadest parfüüm koosneb ja kuidas need esile tulevad. Kõigepealt on tunda tipunoote, ent need kaovad kiirelt. Südamenoodid ilmuvad pärast tipunoote ja püsivad juba kauem, ent kõige kauem on tunda põhinoote, mis mõjuvad ka lõhna fikseerivalt. See tähendab, et valikut ei saa teha, tuginedes puhtalt esimesele tuntavale lõhnale! See kaob kiirelt ja alles jäävad südame- ja põhinoodid, mis peavad ka meeldima ja sobima.

Igapäevaseks kasutamiseks mõeldud lõhnad on reeglina tagasihoidlikumad ja neutraalsemad. Ka vabaaja lõhnad on kergemad, samas kui erilisemate ja pidulikke sündmuste lõhnad on intensiivsemad ja rikkalikumad. Kasulikku infot saab ka lõhna juba soetanud klientide kommentaaridest. Mõnikord võib nende lihtne tagasiside olla isegi arusaadavam, kui lõhnafirma professionaalne kirjeldus.

Originaal parfüümid ja soodsad parfüümid

Lisaks kirjeldusele pööra lõhna valimisel tähelepanu kahe- või kolmetähelisele kombinatsioonile, mis käib lõhnaga kaasas ja millega ka parfüümid internetist on alati märgitud. Need kaks või kolm tähte aitavad aru saada, kuidas lõhn toimib ja kaua püsib. Ehk et kui sa soovid head püsivust, ei pruugi EDC olla parim valik, vaid tahad vaadata PP või EDP märgistusega originaal parfüüme.

Lõhnasprei on kõige nõrgem tähistus ja sellega märgitud lõhna on tunda kuni tund aega. EDC on kerge parfüüm, mis püsib nahal maksimaalselt paar tundi ja kus on väiksemas koguses lõhnaained. EDT ehk tualettvesi kestab juba veidi kauem, kuni neli tundi. EDP on aga tõsisem lahendus ning pakub intensiivsemat lõhna, kuid kõige püsivam on PP, mis võib nahal püsida kuni kuus tundi!

Miks valida miniparfüümid?

Väiksemates pudelites parfüümid on heaks lahenduseks neile, kes armastavad lõhnasid vahetada. Kas siis vastavalt tujule, sündmusele või aastaajale. Suvel näiteks lõhnad tugevnevad, ehk eelistatakse kergemaid ja värskemaid parfüüme. Külmema ilmaga sobivad aga intensiivsemad lõhnad!

Miniparfüümid on heaks ostuks ka siis, kui soovid lõhna katsetada. Alati ei pruugi teada, mis siis täpselt meeldib ning miniparfüümidega saab hea idee ja julguse soetada suurem pudel. Otsides lõhnasid kingiks, võib miniparfüümi valik olla turvalisem ja kindlam otsus, sest kui parfüüm ei ole just lemmik, ei lähe kingisaajal terve lõhnaõli pudel raisku. Ning muidugi, kui otsitavaks on odavad parfüümid internetist, on miniparfüümid ka odavamad!

Lisa kommentaar