Pääsupleed EV100 auks

Kudumisettevõte Woolish on Eesti 100. sünnipäeva auks turule toonud värske välimusega pleedi „Pääsu“. Juubelihõngulise toote tulust asutakse toetama Woolishi kodulinnas Viljandis aset leidvat kunstialgatust „Noor, loo, too kunst Viljandi Linnaraamatukokku“.

narmastegapaasupleedv

 

Woolish on EV100 auks disaininud uue naturaalse pääsukestega pleedi. Toode kootakse kangastelgedel, selle elastne ja vastupidav vill on pärit Uus-Meremaalt. Kudumit katab kaunis geomeetriline pääsukesemuster, mis lisab muidu naturaalsele tootele kübeke modernsust. Pleed on soe ja õhuline, sobides koju hubasust pakkuma ja olles täiuslik valik meeldejäävaks kingituseks.

Woolishi poolt toetatud algatus „Noor, loo, too kunst Viljandi Linnaraamatukokku“ annab kunstist huvitatud noortele võimaluse omaloodud teoseid raamatukogu hoone erinevates ruumides avalikult eksponeerida. Projekti eesmärk on motiveerida kunstihuvilisi lapsi ja noori ning tuua nende tööd koduseinte vahelt avalikku ruumi.

„Eelmisel aastal tekkis meil mõte disainida vabariigi sünnipäeva auks üks ilus naturaalne pleed. Valitud motiiv – suitsupääsuke – sobitub rahvuslinnuna suurepäraselt juubelipleedi kaunistama. Oleme pääsukesemustrit oma toodetel ka varem kasutanud – nii on see ühtlasi meie firmamärk, mille järgi kudumeid ära tuntakse,“ selgitas ettevõtte üks omanikke Eigo Siimu. „Toetades kunstialgatust „Noor, loo, too kunst Viljandi Linnaraamatukokku“ soovime anda midagi tagasi oma armsale kodulinnale. Hea moodus selleks on panna õlg alla laste ja noorte kunstilisele eneseväljendusele.“

Pleedi „Pääsu“ võib juba soetada veebipoes www.woolish.ee, Woolishi stuudiopoes Baltika kvartalis või Tallinna ja Tartu kaubamajades, eesti disaini poodides.

Woolish on 1928. aastal alguse saanud pereettevõtte, mis valmistab lambavillast kodutekstiile ning naiste ja meeste rõivaid. Woolishi tootmistegevus toimub juba pea 90 aastat just Viljandis.

Lisa kommentaar