Nahahaldjas Riina O

Londonis asuval Eesti nahkaksessuaaride brändil Riina O-l on valminud uus kollektsioon „Secret Jungle”, mis muudab õhulised suvekindad justkui eheteks, sobitades omavahel kokku tänapäeva tehnoloogiat ja käsitöötraditsioone.

„Kevad- ja suvekollektsiooni inspiratsioon sai alguse kaunist Inglise roosiaiast. Üsna pea hakkas see aga elama oma elu, muundudes millekski, mis meenutas pigem veealust džunglit. Domineerivad lopsakad sinakasrohelised ja metsarohelised toonid, millele lisab sära elektrisinistes ja helerohelistes toonides rikkalik helendav pärl- ja littertikand. Keeruka mustriga laserlõike tehnikas valminud kindad on justkui omaette ehted,” kirjeldab disainer Riina Õun uut kollektsiooni.

Kollektsiooni kuuluvad ka vitraažist väljalõigetega paksust nahast käevõrud, millest mõned on kaunistatud poolvääriskividega. Üheks Riina O uudistooteks on nahast kleebised ‒ unikaalsed väikesed kaunistused juba olemasolevatele esemetele ja aksessuaaridele. Neid võib kleepida näiteks juba päevinäinud kotile värske ilme andmiseks, märkmikule või telefonikattele kaunistuseks ning kasvõi nahksaabastele omapära lisamiseks!

Spetsiaalselt Femme jaoks on loodud fotoseeria, kus müstiliselt lummav metsahaldjas piilub häbelikult liaanide vahelt, päikesejänkud ümber hüplemas.

Kõik Riina O nahkaksessuaarid on valminud Londonis moodsa tehnoloogia ja käsitöö sümbioosis. Kindad valmivad personaaltellimustena mõõdu järgi, käevõrud ja nahkkleebised on saadaval Riina O veebibutiigis. Nahksõrmikuid on müügil ka Oksana Tanditi butiigis Tallinnas, aga ka Londonis ja Pariisis.

Riina O spetsialiteet on käsitsi valmistatud luksuslikud nahksõrmikud. Ajatu elegants vastandub tänapäeval võimust võtnud kiirmoele. Materjalide allikaks on Euroopa tootjad ning kõik kindad tehakse Londoni stuudios oskuslike meistrite käte all. Brändi loominguline eesmärk on ühendada traditsiooniline detailiderohke ning ajakulukas valmistusviis moodsa tehnoloogia võimalustega. Üheks selliseks võimaluseks on laserlõikus, värskendades nii klassikalist disaini ruumiliste mustritega. Riina O ammutab inspiratsiooni vintage’i-stiilidest leides ideid arhitektuurist, loodusest, kunstist ja filmindusest.

Brändi loovjuht ja pea-kindameister on Riina Õun. Lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia nahakunsti osakonna, suundus Riina praktikale Londonisse, kuhu jäi peale praktika lõppemist ka tööle. Riina on töötanud mitmete Londoni tippmoedisaineritega, teiste seas näiteks Giles Deacon’i ja Jean-Pierre Braganza’ga. Riina O kindad on lennanud ajakirja „Vogue” fotosessioonidele nii Pekingisse kui ka New Yorki.

make-up ja soeng: Jessica Cheetham
modell: Melanie Nicholson
kindad: Riina O
riided: Kriss Soonik(must trikoo)

Lisa kommentaar