Miks on vaja eri tüüpi näokreeme?

Kosmeetikatoodete lett on pikk ja kui esimest korda midagi valima minna, võib valikurohkusest segadusse sattuda. Kuidas valida näokreem, mis oleks abiks ja mõjuks nahale hästi? Alustame sellest, et näokreeme on väga palju variante ning kaks erinevat toodet ei täida sugugi alati ühte eesmärki, kuigi mõlema nimetus on näokreem.

pexels-photo

Foto: Pexels

Mis vahe on päeva- ja öökreemidel?

Näokreemid saab jagada vastavalt kasutamisajale: päevakreemid ja öökreemid. Päevakreemid sisaldavad väga tihti UV-kaitset, sest päevasel ajal väljas viibides vajab nahk kaitset päikesekiirguse eest. Nahka on vaja kaitsta ka näiteks linnatolmu eest ja üks osa päevakreemidest on mõeldud meigi all kandmiseks.

Öökreemidel on teistsugune eesmärk. Päevakreemid on mõeldud pigem selleks, et luua nahka kaitsev barjäär, öökreemid imenduvad aeglaselt ja aitavad nahka taastada. Seetõttu on öökreemid üldjuhul rasvasemad, et nahka põhjalikult ja sügavalt niisutada ning naha hea olukord taastada.

Kreemi sobivus erinevatele nahatüüpidele

Näokreeme saab jagada ka vastavalt sellele, millisele nahale see on mõeldud. Kuigi keegi ei keela kasutamast teistele nahatüüpidele mõeldud kreeme, võib see endaga tuua kaasa hulganisti probleeme. Näonahk võib olla normaalne, kuiv, rasune, tundlik või kombineeritud ning näonaha tüüp on sama kogu elu. Õige kreemiga saab probleeme ennetada ja kontrolli all hoida.

Kuiva naha korral on kõige paremaks variandiks õlibaasil tehtud näokreemid. Kuiv nahk vajab eriti palju niisutust ja just tänu õlile suudab kreem seda ka korralikult teha. Rasuse naha korral tuleks aga õlibaasil tehtud kreeme vältida, sest need kipuvad juba niigi suuri poore veelgi rohkem ummistama. Kerged kreemid on õige valik!

Kuna kombineeritud nahk tähendab seda, et osa näonahast on liiga rasune ja osa näonahast liiga kuiv, on sobiva näokreemi valimine kõikidest tüüpidest kõige keerulisem. Ideaalne lahendus oleks kasutada mitut erinevat kreemi: kuivadel kohtadel kreemi, mis niisutab korralikult ja rasustel osadel kreemi, mis on õlivaba.

Normaalsele nahale sobib ka vastav kreem. Liialt niisutav kreem võib naha rasvaseks jätta ning poorid ummistada, õige kreem niisutab nahka täpselt nii palju kui vaja. Tundliku naha korral on kreeme vaja väga ettevaatlikult valida. Valesti valitud kreem võib kaasa tuua allergilise reaktsiooni ja naha tasakaalu nädalateks paigast ära ajada. Õnneks leidub allergeenide vabu ja nahka rahustavaid kreeme.

Kaup24.ee blogipostitus kreemide valimisest jagab veelgi mõtteid igale nahatüübile parimate näokreemide leidmisest.

Näokreemid igaks olukorraks

On veel hulk erinevaid kitsama kasutusalaga kreeme. Näiteks on näokreeme, millel on nahka pinguldav efekt. Efekti ilmnemist ei tasu oodata pärast esimest kasutuskorda, aga regulaarse kasutamise korral on tulemus märgatav.

Meestele on kindlasti vajalikud habemeajamisjärgsed näokreemid, et nahka niisutada ja vähendada raseerimisest tekkinud ärritust.

Talvisel ajal soovitatakse kasutada rasvasemaid näokreeme kui suvel, tagades seega parema kaitse miinuskraadide ja jäise tuule eest. Suvisel ajal on abiks isepruunistavad näokreemid. Ideaalne valik neile, kes soovivad kena jumet, ent ilma päikese käes viibimata.

On selge, miks näokreemide lett on sedavõrd pikk. Inimeste nahatüübid ja ka vajadused on niivõrd erinevad, et pole olemas ühte universaalset lahendust. Näokreemi hoolikas valik tähendab aga seda, et ilus ja särav nahk säilib aastaid.

Peale näokreemide leiad valiku vastupandamatuid parfüüme Kaup24.ee e-poest.
Kaup24.ee telli internetist, säästa aega ja raha!

Lisa kommentaar