Midagi ehtegurmaanidele

Pitsidisainer ning vintage-stiili viljelev ehtekunstnik Piret Kartus väisab Eestit ning kõigil tema loomingu austajatel avaneb 2. septembril imeline võimalus tutvuda tema uue ja klassikalise kollektsiooniga.

piretile

Foto: Iris Kivisalu

Piret Kartuse nimi seostub moenautlejaile eelkõige aristokraatlike ehete ning romantiliste pitsidega. Tema imelisi ehteid iseloomustab massiivsus, müstilisus ning ebatavalisus. Piret kujundab Pariisis haute coutureʼi pitse nii Chanelile kui ka Diorile. Peale selle kannab tema fantaasiaehteid Tuneesia presidendi perekond.

2. septembril, kell 14.00 on kõigil Baltika kvartali Loomeinkubaatori maja kolmandal korrusel võimalus tutvuda Piret Kartuse uue ja klassikalise kollektsiooniga.

„Seekordne Eesti külastus on järgneva aasta jooksul ainukene, seega ootan külla vanu ja uusi kliente,” ütleb Piret.

“Loomulikult on kõik ehted ainueksemplarid. Olen katsunud teha nii, et soovi korral on olemas komplekt, aga seda ei pea sugugi koos ostma. Inspiratsiooni saan enamasti materjalidest – kasutan ainult parimaid Pariisis saadaval olevaid materjale, mida erinevatest kohtadest leian. Üldiselt on kõik käsitsi valmistatud ja pärit Euroopast: klaaspärlid Tšehhist, swarovskid Austriast, paelad Šveitsist ja Prantsusmaalt, ka väga palju vintage-haruldusi nagu kivid-pärlid, mida enam kuskilt ei leia ja mis pärit aastaist 1920 – 1970. Ainus, mis tuleb väljastpoolt Euroopat – Jaapanist -, on mageveepärlid. Kõik materjalid pärinevad erinevatest paikadest ja ma käin n-ö aaretejahil neid otsimas – just see põnevus mind inspireeribki! Rõhk on Euroopast pärit materjalidel ja see on minu jaoks hästi tähtis,” räägib kunstnik. “Eesti naistele on rõõm ehteid luua, sest nad on väga uudishimulikud ja julgevad värve kanda. Samuti ei karda nad suuri ehteid ja just suured ehted on need, mille puhul mu fantaasia kõige kõrgemalt lendab,” rõõmustab ta.

Kollektsioonist leiab seekord väga palju klassikat ‒ mustvalgeid suuri pärlikeesid, palju mariinsinist ning talve toone. Samuti leiab kollektsioonist vintage cabushoon käevõrusid ja loomulikult rohkesti Piret Kartuse stiilis kõrvarõngaid.

Kasuta suurepärast võimalust kohtuda Piret Kartusega ning soetada tema isikupäraseid ehteid.

Lisa kommentaar