Mida teha, kui külm ilm kuivatab nahka?

Kui külm tuul muudab Sinu naha kuivaks ja huuled rabedaks, siis saab abiks olla vaid teadlik tegutsemine.

Foto: Shutterstock

Tavaliselt  asume seda kõike „parandama“ väliselt. Kuid tegelikult peaksid vaatama enda sisse ning leidma lahendusi, kuidas seda kõike ennetada. Lisaks heale näokreemile ja hügieenilisele huulepulgale vajad sa siiski ka seespidist turgutamist kasulike vitamiinide abil nagu näiteks A-vitamiin ja E-vitamiin. Ikka selleks, et Sinu nahk püsiks pehme ja kaunis isegi krõbedate miinuskraadide juures.

Miks külm ilm muudab naha kuivaks?

Kui temperatuur langeb alla nulli, aeglustub rasunäärmete töö ning naha kaitseomadused langevad. Nahk kaotab kiiremini niiskust ning on alatoidetud, sest veresooned, mis hapnikku ja toitaineid transpordivad, ahenevad. Lisaks õhendab külmem temperatuur nahka kaitsvat sarvestunud kihti, mis lisab nahakuivust juurde.

Sise- ja välistemperatuuri suured vahed külmemal ajal sunnivad samuti nahka pidevalt ümber kohanema. Nahk muutub kiiremini kuivaks, sügelevaks ning raskematel juhtudel isegi lõhenevaks. Viimast soodustab ka talvise õhu väike niiskusesisaldus. Kõik see muudab naha kapillaarid nõrgaks ning nahk on lisaks kuivusele ka punetav ja kergesti ärrituv.

Kuidas naha kuivust ennetada?

Nüüd kui temperatuurid on hakanud langema, on oluline teada, et saad naha hooldamiseks omalt poolt palju ära teha. Nahk on esimene kaitsebarjäär organismi ja väliskeskkonna vahel ning peegeldab  tihti organismi üldist tervislikku seisundit.

Terve naha nimel soovitatakse tasakaalustatud toitumist, nahasõbralike hooldustoodete kasutamist ning piisaval hulgal vee joomist. Külmemal ajal naha olukorra parandamiseks tuleks võtta nahka toitvaid ja tugevdavaid preparaate, millest olulisemad on A- ja E-vitamiin.

Niisuta ja kaitse nahka seespoolt

Kuna organism on üks tervik, siis kõige tõhusam on nahka mõjutada seespidiselt. A- ja E vitamiinid mitte ainult ei niisuta sügavuti Sinu nahka seespoolt väljapoole, vaid parandavad ka naha elastsust ning uuendavad naharakke. A- ja E-vitamiinid hoiavad naha terve ja säravana kuni kevade saabumiseni.

Lisaks on A- ja E-vitamiinid võimsad antioksüdandid, mis tugevdavad efektiivselt Sinu immuunsüsteemi ning aitavad ennetada tõhusalt naha enneaegset vananemist. Nende regulaarne tarbimine  vähendab näos kergeid kortsukesi, aidates seeläbi püsida nahal noorena.

Lahendus on lihtne!
Tugeva tervise ja hea välimuse saavutamiseks on spetsiaalselt Sinule välja töötatud D-vitamiin naistele. Üks merevaiguline pärlike sisaldab vajalikku D-vitamiini, mis tugevdab efektiivselt Sinu immuunsüsteemi ning hoiab viirused ohutus kauguses. A- ja E-vitamiinid seevastu vastutavad aga naha niiskustaseme eest ning biotiin hoiab juuksed läikivana ja küüned tugevana.

Seega on just vitamiinid need, mis aitavad pika ja põhjamaise talve tervislikult üle elada ja kaitsta Sind külmast tingitud naha- ja terviseprobleemide eest.

Väline ilu algab seestpoolt!

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar