Metsikute juuste taltsutaja

Vana kooli rokki viljeleva bändi Ziggy Wild solist Laura Prits paistab lisaks oma vingele lauluhäälele silma veel millegi omanäolisega ‒ metsiku soenguga, mis ei jää kunagi märkamatuks. Mis veelgi parem, tegemist on loomulike lokkis juustega!

laura

Foto: Marianne Ubaleht

Ka Laura ise tunnistab, et inimesed teavad teda pigem juuste kui nime järgi. „Minu juuksepahmakale vihjavad hüüdnimed nagu lõvilakk, kräsupea, karvapall või Tina Turner,” räägib Prits. „Ma ei ütleks, et tegu on minu isikliku kaubamärgiga, aga pigem osaga minust, mis inimestele meie suhteliselt ühtlase tänavapildi tõttu äärmiselt haruldane ja meeldejääv tundub.”

Konkreetset lemmiktoodet Laural juuste taltsutamiseks ei ole, küll aga on ta juba pikemat aega kasutanud vaheldumisi erinevaid Goldwelli ja Bed Headi sarja tooteid. „Vahel võtan enda lõbuks mõne toote, kus on kirjas ‘eriti halvas seisus juustele’ ning vaatan, kuidas kassapidaja haletseva pilguga minu pahmakat piidleb,” naljatab lauljanna. „Enda juuste puhul olen hoopis tähele pannud, et mida vähem keemilisi tooteid kasutan ja mida enam pööran rõhku tervislikule toitumisele, seda paremas seisus on kiharad.”

laura1

Foto: Renee Altrov

Loomulikult on sellisel soengul mitmeid plusse ja miinuseid, aga kuna Laura ise peab end optimistiks, on ta siiski tänulik, et ta emalt sellise soengu on pärinud. Sellegi poolest jagab noor lauljanna meiega seiku, mis teda ennastki muigama panevad.

  • Tänu oma suurele juuksepahmakale pole mul pikkadeks autosõitudeks tarvis kaasa vedada oma patja, sest saan väga hästi ka ilma hakkama.
  • Teravad kommentaarid juuste ja välimuse kohta on loomulik osa päevast.
  • Ujumismüts on minu vaenlane number üks, sest seda on lihtsalt võimatu pähe saada. Viimati lõhkusin ujulas kaks mütsi ära, lõpuks otsustasin krunni kasuks.
  • Tihtipeale küsivad inimesed, et kas need on päris juuksed? Esialgu tundus see kohe äärmiselt kummaline küsimus.
  • Juuksepesu peale ei pea just iga päev mõtlema, kuna soeng püsib niikuinii ühesugune.
  • Juuksurisse või fotograafi juurde minnes võib kuulda lauset: „Palun võtke parukas peast ära.”
  • Sirgendamiseks tuleb varuda vähemalt üks tund ning vihmaga toimub vihmavarjuefekt. Kahjuks või õnneks see avamise protsess.
  • Bussiga sõites võid avastada võõra inimese sinu juukseid katsumas.
  • Passipildi peal on mul alati kandiline soeng, kuna juuksed lihtsalt ei mahu pildile ära.

Soovid samasugust soengut? Nõu annab juuksurisalongi Duglas stilistjuuksur Ly Duglas.

„Kõige püsivama tulemuse sellise soengu jaoks saab siis, kui teha vana kooli keemiline lokk. Selleks tuleks kasutada väiksema diameetriga rulle ja pikendada mõju maksimaalsele ajale, et saada võimalikult tugev keemiline lokk,ˮ selgitab Duglas. „Lokk tuleks kuivatada fööniga vähemalt poolkuivaks, lastes tuulel vabalt juukseid kahusemaks ajada. Täielikult tasuks juustel kuivada loomulikult, ilma föönita, et jääks ka konkreetsemat lokivormi. Juukselakk aitab soengul kauem puhevil püsida.”

„Kui soengu saavutamiseks ei ole siiski soovi teha püsivat lokki ja eesmärk on vaid lühiajaline (pesust pesuni), aitavad hästi erinevad viimistlusviisid,” õpetab Ly. „Leia metallist peene sabaga kamm ja triikijad. Kasuta juuste hoidmiseks kuumusekaitset sisaldavat viimistlusvahendit ja keeruta juuksed ümber kammisaba. Vajuta sammhaaval kamm koos juustega triikijate vahele nii, et tekiks peenike kahulokk. Sektorid, mida kammi ümber keerad, ei tohiks olla liiga suured, seega on sõbra abistav käsi ja piisav aeg kogu pea viimistlemiseks äärmiselt olulised. Kinnita osaliselt lahtikammitud tulemus kerge lakiga.”

„Sarnase, kuid veidi lokilisema tulemuse saab, kui soeng teha kõige peenemat sorti lokitangidega. Töötle juukseid salkude kaupa, alustades alt kuklast. Kindlasti kasuta kuumakaitset ja lakki.”

„Loomulikult on võimalik soengut teha ka nii, et keerata viimistlusvahenditega niisutatud juustesse keemilise loki rullid ja lasta juustel kuivada. Tulemus jääb sama nagu tõelise keemilise loki puhul, kuigi soeng kestab vaid järgmise pesuni.”

Lisa kommentaar