Meisterdades ilu

Ilmselt on kusagil universumis tõesti mõni naine, kelle südant mõte kaunite ehete kandmisest värisema ei pane. Aga neid naisi ei ole palju! 99,998% meist jumaldavad ilusaid ehteid ning käsitööna valminud ja isikupärast tulvil ehted mitte üksnes ei pane meie südant värisema, vaid lausa rõõmust rõkkama. Meil on suur au ja otsatult hea meel kirjutada taaskord ühest Eesti noorest ja väga andekast ehtekunstnikust ‒ Kaia Saarnast ‒ ning tema uuest imelisest ehtekollektsioonist „Eksootilised viljad”.

Need, kes kodumaisel disaini- ja moemaailmal pilku peal hoiavad, on Kaia nime ja loominguga kindlasti tuttavad. Neile, kes sooviksid Kaia kohta rohkem teada saada, soovitame aga lugeda Kaiaga tehtud persoonilugu.

Kaia on Hiiumaalt pärit naine, kes on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia ning täiendanud ennast Saksamaal ja Kreekas. Teda iseloomustab pühendumine ning püüd ennast pidevalt arendada. Kaia kui ehtekunstniku käekiri on naiselik, ent seejuures karge ja lihtne. Ta ammutab inspiratsiooni loodusest ning ka tema lemmikmaterjalid on looduslikku päritolu. Kaia tunnistab, et isemoodi põnev, keerukas ja nauditav protsess on see, kuidas ideest areneb päris ehe ning kuidas materjale ehteks töödeldes tuleb tasahilju avastada ka materjali ennast. Näiteks Kaia nektariinikividest ehted äratasid tähelepanu ka moekunstnik Hanna Korsaris, kes tegi Kaiale ettepaneku osaleda tema 2010/2011. aasta sügis- ja talvekollektsioonis. Sealt algas tänaseni edukalt kestev koostöö ‒ Kaia ehtekomplektid kaunistavad tänaseni Hanna moeloomingut. Tihti valivad kliendid Hanna loodud kleitide kõrvale just nimelt Kaia ehted.

Kaia kõneleb kirglikult ka Eesti ehtekunsti väärtustamisest ja autoriehete eelistamisest masstoodangule. Tõsi, autoriehtel võib olla tunduvalt kõrgem hind, ent lisaks kvaliteetsematele materjalidele ning käsitööle, kannab autoriehe endas mingit kindlat lugu. Sellist hingelist lisaväärtust masstoodanguga juba kaasa ei osta. Kaia enda ehtekollektsioonid on aastate jooksul läbi teinud aina põnevamaid arenguid. Tema kõige uuemast kollektsioonist ,,Eksootilised viljad” kiirgab aga nii suvesoojust kui ka talve kargust. Värvide mäng ehetes on inspireeritud ilmastiku nähtustest: erksatest päikeseloojangutest, kumavatest pilvedest, ööpimedusest jne. Ehtekollektsioonist leiab värvuselt kuldseid, musti, veripunaseid, oranže, õrnroosasid, leherohelisi, taevasiniseid ja hõbevalgeid ehteid.

Kollektsioonis on esindatud kõrvarõngad ja kaelaehted, mille loomiseks on kasutatud hõbedat ning nektariinikivi südamikes säravad ametüstid, mäekristallid, kuukivid, roosakvartsid ja tsitriinid. Samas on nektariinikivid jäetud just sellisteks nagu need looduses esinevad – kõik kurvid, lohud, koopad ja vaod on säilitatud.

Ehete hinnad jäävad vahemikku 90‒260 eurot ning on saadaval Kaia Saarna veebipoes, Hanna Korsari ateljees (Adamsoni 18) ja Krunnipea butiigis (Kaarli pst 7).

Lisa kommentaar