Kirglikud Itaalia juuksurid Eestis

Fashionista Lifestyle’il oli hiljuti põnev võimalus olla modelliks Itaaliast siia saabunud juuksurite tiimile meisterjuuksur ja koolitaja Erica Carminati juhtimisel. Juuste stiliseerimise kõrval tuli ka jutuks see, mida itaallased üldse Eestis teha plaanivad.

Juuksur_1

Foto: Erakogu

Milaano lähistel juuksurisalongi avanud Erica räägib, et nende eesmärk on tuua Eestisse eelkõige Itaalias ja Prantsusmaal levinud juukselõikus ja stilistika, mis tema hinnangul Eesti kaunitaridele väga hästi sobib. „Praegu on siinsetes juuksurisalongides valdavalt näha Inglise koolkonna stiili. See tähendab, et juuksur töötab praktiliselt võrdselt nii juuste pealmiste kui ka alumiste kihtidega ning tulemus jääb salongist väljudes konkreetse joonega, stiliseeritud ja geomeetriline. Itaalia lõikusstiil aga töötab rohkem juuste pealmiste kihtidega, nii et tulemus jääb pehmem, loomulikum ja võimaldab rohkematel viisidel neid hiljem soengusse sättida. Kuna Eestis ei ole valdavad väga paksude ja tihedate juustega juuksetüübid, siis soodustab selline alumiste struktuuride õrnem kohtlemine ka juuste kasvu. Lõpptulemus jääb moodne, kohev ja liikuv,ˮ rääkis Erica.

Olles võtnud vastu kutse Ericale ja tema meeskonnale modelliks olla, olin kohale saabudes väga põnevil. Natukene siiski pelgasin, et äkki ma ei tulegi salongist välja oma pikkade heledate juustega, vaid hoopis näiteks lühikese lokitud punapeaga. Usaldad küll professionaale, aga samas väike ärevus ikka jääb, eriti teades, kui vaevaliselt juuksed tagasi kasvavad.

Kummatigi tekkis Ericaga vesteldes peaaegu kohe usaldus. Väike põnev moment oli siis, kui üks meeskonnaliige uuris, kui pikaks ma tahaksin oma juuksed jätta. Selleks hetkeks olin juba nii uudishimulik, et oleksin nõustunud suuremaidki ohvreid tooma. Selgus aga, et dramaatilist muutust, kui seda just ise ei soovita, ei pruugi klient nende juurde minnes karta.

“Me ei räägi ainult konkreetsest lõikusstiilist, vaid ka üldisemast klienditeenindusfilosoofiast. Juuksur ei pea olema ainult meisterlik lõikaja, vaid eelkõige konsultant-stilist, kes lähtub konkreetse kliendi soovist, tema isiksusest, temperamendist, jumest jne. Professionaalidena me soovitame alati üldstiili, värvi ja pikkust, kuid inimesel on alati ka oma personaalne väljakujunenud stiil, mida tuleb arvesse võtta. Pigem lähevad inimesed mõnikord liiga kergesti dramaatiliste stiilimuutusteni, samas kui hooajalist värskendust saaks tunduvalt juuksesõbralikumalt teha. Näiteks ei tajuta sageli, et heledal juuksevärvil on mitmekümneid varjundeid, mida omavahel segada. Niis saab teatud juuksekihte rõhutada ning külmemate-soojemate toonidega mängida. Vaheldust soovides tehakse selle asemel järsk muutus blondist brünetiks, millega aga lõpuks rahule ei jääda, kuna ei tundu ikkagi päris enda oma,” selgitas Erica.

Juuksur_3_Erica&Evelin

Foto: Erakogu

Erica ja tema meeskond kasutab juukseid värvides Chromystery profisarja, mis on juuste vastu eriti õrn ning millel on nii palju erinevaid värvivarjundeid, et klient saab kasvõi iga kuu toonidega mängides oma soengustiili värskust lisada.

Praegu käib Itaalia juuksuritiim Eestis umbes kord kuus, nii et nende juurde tuleks aegsasti aeg kinni panna. Kohtab neid ONE Studio salongis, mille omanik Marina Gordievskaja on vastutav selle eest, et meil nüüd selline tore võimalus Eestis on. Lisaks aga ootavad Erica ja tema meeskond kõiki huvitatud professionaale juuksuriakadeemiasse Accademia Corani & Partners Itaalias, kus Itaalia juukselõikusfiloofiast huvitatuid ootavad mitmed kursused.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar