Kilekottidest ehted
Sel kolmapäeval, 22. juunil avatakse A-galerii Seifis Wiebke Pandikowi ehtenäitus „Herbarium”, kus saab näha taaskasutatud kilekottidest ja puidust valmistatud külluslikke kaelaehteid.
Ilma plastiku laialdasele kasutusele võtmiseta ei oleks tsivilisatsioon jõudnud nii kaugele, kui ta praegu on. Samal ajal on plastik muutunud tõsiseks koormaks keskkonnale. Just plastkottidest on saanud arutu tarbimise ja throw-away ühiskonna sümbol. Wiebket huvitab, kuidas luua kilekoti materjalist inimesele kaugeks jäänud loodusest pärit tekstuure ja struktuure.
Kõige sagedamini poodides kasutatavatest õhukestest läbipaistvatest kilekottidest valmistab ta jootekolvi abil külluslikke kaelaehteid, mis koosnevad lugematust hulgast käsitsi vormitud kahvatutest lehekestest. Kilekottide algne tunne ja vorm kaovad ning need muutuvad tundmatuseni – kauniteks eheteks. Wiebke taimseid vorme imiteerivad ehted on tehtud kandmiseks. Elusorganismid on tuhandete aastate vältel muutunud naftaks, seejärel plastikuks ja nüüd jõudnud läbi kunstniku loomingu elusate taimede vormi juurde tagasi.
Plastikus, mis on meie kultuuris tavaline, samas tähtsusetu materjal, näeb Wiebke Pandikow võimalust iluks.
Wiebke Pandikow on sündinud Saksamaal ning õppis ehtekunsti Lahtis, Soomes. Hetkel ta elab ja töötab ehtekunstnikuna Helsingis. Kilekotte kasutab ta oma loomingus 2014. aastast.
Näitus A-galeriis Hobusepea 2 on avatud kuni 18. juulini.