Keskendudes detailidesse

Ehtekunstnik Keiu Koppel avab täna, 22. märtsil kell 18.00 HOP galeriis oma näituse “LOST IN DETAILS”.

koppel

Foto: Geit Eero

Autori sõnul on „Lost in details” vaade justkui läbi suurendusklaasi maailmale, kus lugematu arv detaile on vormistatud eheteks. Detailidele keskendudes võib terviku loomisel ära eksida, nagu ka siis, kui suurendada lõputult pilti nii palju, et võimatu on aru saada, millega on tegu. Tervikut hoomates pole justkui võimalik märgata detaili ja vastupidi.

Läbi suurendusklaasi vaadatuna on maailm erinevate struktuuride ja detailide rägastik. Siiski mitte ainult rakud, koed, soomused, suled ja muu selline, vaid on ka nähtamatud mustrid. Keel reedab selliste süsteemide olemasolu. Iga päev kasutame väljendeid nagu mõttemuster, sotsiaalne struktuur, inimeste võrgustik, ilma et saaksime neid käega katsuda või mikroskoobi all uurida. Iga suur koosneb väikestest.

Nähtamatute mustrite olemasolu, millele viitavad ka vastavad mõisted keeles, on näide inimese vajadusest korrastada maailma. Nähtamatut püütakse süstematiseerida sama loogika alusel, mida oleme harjunud nägema füüsiliselt looduses, nii nagu oleme üles ehitatud ka ise. Inimene on keerukas struktuuride kooslus, kuid samal ajal moodustab ta veelgi keerukamaid abstraktseid struktuure, mis annavad kokku inimühiskonna.

Maailma korrastamine on omane meile kõigile. Uudishimulikkuse aste ja suund on aga erinevad. Samal ajal, kui ühed rahulduvad lihtsama maailmapildiga, on teistel vajadus ikka veel ja veel asju lammutada ja uuesti kokku panna. Lammutamine on aga igasuguse ehitustöö vältimatu osa, ka selleks, et valmistada liikuvaid pindasid ehete jaoks, tuli hävitada korralikku siledat plekki.

Keiu Koppel on Tallinnas elav ja töötav ehtekunstnik, kes on 2012. aastal lõpetanud Eesti kunstiakadeemia ehte- ja sepakunsti osakonna.

Näitust „Lost in Details” saab Hop galriis vaadata kuni 4.aprillini.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar