Juuste väljalangemine – põhjustest ja lahendustest

Kas teadsid, et sinu juuksed vahetuvad iga 6 kuni 8 aasta tagant ning elu jooksul kokku 10-20 korda? Tegemist on juuste loomuliku elutsükliga, nimelt esineb juuksekasvus kolm faasi: anageen ehk aktiivse kasvu faas; katageen ehk 1–2 nädalat kestev üleminekufaas kasvufaasilt puhkefaasi; telogeen ehk puhkefaas, mis kestab 2–4 kuud. On inimesi, kes märkavad oma juuste tsüklilisust päris selgelt ning neid, kes seda tähele ei pane. Igal juhul tasub olla teadlik kasvufaaside olemasolust ning vajadusel seda jälgida. Telogeen ehk puhkefaas ei pruugi aga olla ainuke põhjus, miks juuksed langevad välja.

Processed with VSCO with al3 preset

Foto: Tootja

Miks sinul juuksed välja langevad?

Elu jooksul on meie keha pidevas muutumises ning läbib erinevaid emotsionaalseid ja füsioloogilisi seisundeid. See kõik mõjutab ka meie välimust – nahka, juukseid, küüsi, kehakaalu. Kui sinu elustiil on tervislik, toitumine mitmekesine ning oled üleüldiselt terve, väljendub see positiivselt ka meie väljanägemises. Kui meie keha tunneb aga puudust mõnest olulisest ainest või peidab endas mõnd salakavalat haigust, võib esimesi märke otsida just välimuses ja nii mõndagi võib rääkida juuste väljalangemine ja haprus. Selle üle tasub isegi rõõmu tunda, kuna rahulolematus välisega aitab meil seespool olevaid probleeme lihtsamini avastada ning sunnib nendega tegelema. Toome välja mõned põhjused, mis võivad peituda juuste väljalangemise või ebapiisava kasvu taga.

Hormonaalsed muutused kehas, mida võivad esile kutsuda rasedus, menopaus, teatud haigused või ravimid. Sageli on see paratamatus ning hormonaalse tasakaalu saavutamiseks on erinevaid võimalusi. Juuste väljalangemine ja hormoonid on omavahel olulises seoses, kuid tegemist ei ole kindlasti lootusetu olukorraga! Õigete toodete kasutamine võib juustega imesid teha!

Ühekülgne toitumine. Vajalike ainete ja vitamiinide puudus tekitab kehas stressi, mille üheks väljundiks on haprad ja väljalangevad juuksed. Näiteks on juuste jaoks olulised ained raud ja B12 vitamiin. Kui kahtlustad, et su keha on defitsiidis, palu perearstil vajalikud vereanalüüsid teha, et puudused välja selgitada.

Juuste liigne töötlemine. Juuste sage värvimine, kuumutamine ja lakitamine ei ole kuigi hea mõte, kui soovid omale kauneid ja tugevaid kiharaid. Kui su juuksed on juba niigi hapras seisukorras, võib värvimine, eriti poevärvidega, mõjuda neile katastroofiliselt! Seega tasub esmalt juuksed korda saada ja alles siis pöörduda värvimuudatuseks professionaali poole.

Vaimne stress mõjutab meie füüsilist keha olulisel määral, sest keha hakkab tootma stressihormooni, kortisooli. Kõrgendatud stressiperioodil võid tunda kõhu- ja peavalu, kogeda kaalutõusu või juuste väljalangemist. Tervislikud eluviisid aitavad jällegi stressi taset kontrolli all hoida, seega veel üks põhjus, miks harrastada igapäevast kerget sporti ja toituda tervislikult.

Haiguslik seisund, näiteks alopeetsia ehk autoimmuunne nahahaigus, mis põhjustab juuste kadu peanahal ja kehal. Sellise murega tasub otsida abi professionaalidelt, kuid leidub tooteid, millega saad juuksekasvule tõhusat lisaturgutust anda.

Kus mure, seal lahendus!

Olenevalt olukorrast ja juuksekao põhjustest annab nii mõndagi ära teha elustiili muutmisega – alustada tervislikuma toitumisega, vähendada stressi trenni abil või vajadusel tarbida juurde vajalikke toidulisandeid. Kui soovid tõsiselt juuste väljalangemise vastu tõhusaid samme ette võtta, alustagi oma keha toitmisest vajalike vitamiinidega. Placent Activ pakub kiirelt toimivaid juuksevitamiine – ühte tabletikesse on kokku koondatud kõik juuksekasvuks vajaminevad ained nagu erinevad B grupi vitamiinid, biotiin, tsink jne. Teine oluline samm on juuksehooldus toodetega, mis on välja töötatud just nimelt juuste väljalangemise vastu võitlemiseks. Täiusliku juuksehooldusrutiini hulka võiks kuuluda juuksekasvu turgutav šampoon ja juukseid siidiselt pehmeks jättev palsam. Viimase lihvi annab 100% platsentaekstrakti sisaldavad juuksekasvu seerumi ampullid, mida pärast pesu mugavalt niisketesse juustesse saab kanda. Kõige tõhusam on kõiki juuksekasvu ergutavaid tooteid üheskoos kasutada!

Facetune

Lisa kommentaar