Juuksevärvimeister Max Eli

15. oktoobril külastas Eestit mees, kes loonud uudse ja nii mõneski mõttes revolutsioonilise juuksevärvi.

Max Eli ei ole keemik ega teadlane, vaid juuksur, kes on ise värvinud klientide juukseid ja teab, millised on juuksevärvide peamised miinused. Paar aastat tagasi tõi ta turule juuksevärvi, mille väljatöötamiseks kulus tal poolteist aastat ning mis lahendab suure osa nendest probleemidest, mis ikka ja jälle on seganud juuksuritel parimat ja veatut värvitulemust saavutada.

max

Foto: Siiri Siitam

Kui Juan Juan, brändi J Beverly Hills looja, pakkus Maxile võimalust luua oma brändile juuksevärv, pööras ta sõna otsese mõttes värvimeistrite rutiini pea peale. Selle asemel, et valida välja pakutavast endale sobivaim, hakkas ta tellima midagi sellist, mida enne keegi tellinud ei olnud. Näiteks ei soovinud ta sellist blondeerijat, mis kiiresti juuksed heledaks teeb, vaid sellist, mille mõju oleks aeglasem. Õhkuahmivale keemikule seletas ta seda sellega, et tal lihtsalt on juuksevärvimise kogemus ja ta teab, mida juuksur vajab. Ta ei leppinud ka tugeva ammoniaagi sisaldusega ega turundajate lemmikväitega, mis lubab terveid juukseid ainult siis, kui värv ammoniaaki ei sisalda. Max Eli loodud värv on väikseima ammoniaagi sisaldusega ning sisaldab erilisi mikropigmente.

Esmakohtumine Max Eliga leidis aset Nordea kontserdimaja Teatrikohvikus, kus Max tutvustas oma juuksevärvi ja rääkis sellest, mis oli selle värviliini loomisel aluseks. Näiteks tuletas ta meelde, et juukseid hakati värvima ammu enne seda, kui teedele saabusid autod. Tänasel päeval ei sarnane need sõidukid aga kuidagi enam nendega, millega praegu sõidetakse, kuid juukseid värvitakse ikka sama moodi. Ikka ja jälle tuleb vaeva näha hallide juustega, mida heledam toon katta ei soovi, blondide toonidega, mis vägisi kollakaks muutuvad, ning pruunide toonidega, mis kiirelt tuhmuvad.

Samuti rõhutas Max, et kui ta juuksurina alustas, siis oli juuste värvimine professionaalne teenus, aga täna õpetatakse internetis, kuidas endale ise bayalage-stiilis värvimist teha. Uueks teenuseks on saanud värvikorrigeerimine ehk siis selle parandamine, mida klient ise oma juustega teinud on.

Max selgitab, et juuksed ei ole puhas lõuend, vaid alati erineva struktuuri ja pigmendisisaldusega. Seepärast tuleb värvisegu valida vastavalt kliendi soovidele ja juustele. Värvivalemit, mis töötaks kõigi puhul, ei ole olemas. Värvitulemuse võib ära rikkuda nii ebakorrektne värvi kaalumine kui ka juuksepigmentidega mitte arvestamine.

Max Eli võlus ka oma aususega. Nimelt kohtus ta värvimodellidega alles laval. Analüüsis neid kõigi silme all ja määras neile värvivalemi. Juukseid värvisid J Beverly Hills Estonia koolitajad lähedal asuvas Duglas Solaris juuksurisalongis. Uuesti kohtus Max modellidega taas laval ‒ ei mingit kiiret värvikorrektuuri ega vigade parandust. Tulemused olid vaimustavad. Vaata allolevast galeriist.

Tänasel päeval saavad kliendid J Beverly Hillsi värve proovida Duglas salongiketi juuksurisalongides. Varsti on see valik aga juba kindlasti palju suurem.

Lisa kommentaar