Hall on uus blond

Kui seni on halle juukseid peetud lahkuva nooruse märgiks, siis uued suunad seavad igihaljad kiharad au sisse, pärjates need rafineerituse ning küpsuse tiitlitega.

119417-aleni

Kaader filmist “The Devil Wears Prada”, kus Meryl Streep kehastas mõjuka moeajakirja Runway sikki peatoimetajat. Foto: Photobucket

Tõusmas on generatsioon naisi, kes ei näe hallides juustes enam õudusunenägu, vaid väljapeetuse ja erudeerituse märki. Hõbedasel juuksevärvil on isegi nii palju väge, et seda ihaldavad ka need, kelle jaoks loomulik hall veel kauge tulevik.

Juuksehooldussarja John Frieda Hair Care tellitud hiljutisest uuringust selgus, et 32% küsitletud naistest leidis oma kiharatest esimese halli juuksekarva juba kolmekümnendate alguses. Kahekümne aasta eest oli see protsent 20. Varajase “halluse” süüdlaseks märkis uuring stressi.

Vastukaaluks varajastele hallidele juuksekarvadele on naiste seas muutumas aga suhtumine hõbedakarva juuksetooni. Üllatavalt on viimaste aastatega tõusnud naiste osakaal, kellele hall juuksevärv pole probleem, vaid osa loomulikust šikist välimusest. “Kui minevikus seostati halle juukseid vanadusega, siis tänasel päeval, mil hallid juuksed ei ole omased üksnes vanematele daamidele, on muutumas ka arusaam igihaljastest kiharatest,” ütleb Elaine Dugas, modelliagentuuri Models 1 “klassikute” ehk eakamate naiste divisjoni juht.

Ka ajakirja Esquire elegantselt hallipäine moetoimetaja Catherine Hayward on intervjuudes öelnud, et tema jaoks on hallid juuksed elu loomulik osa: “Minu juuksed hakkasid hallikat varjundit võtma juba kahekümnendates eluaastates, nii et hõbedased kiharad on minu jaoks alati elu loomuliku osana tundunud.” Praegusel hetkel peab üdini šiki soenguga naine oma stiiliikooniks metalse juuksetooniga IMFi värsket esileedit Christine Lagarde’i.

Ka moetööstus näeb nii igihaljastes kiharates kui nende eakamates kandjates tõusvat ning tähelepanuväärset trendi. Daamieas Daphne Self (82), Carmen dell‘Orefice (80) ning Valerie Pain (67) on vaid mõned näited üle 65aastastest modellidest, kes ehtinud nii Londoni moenädala kui moelooja Alberta di Ferretti poodiume.

Ka paar-kolmkümmend aastat nooremad hõbehallide kiharatega modellid on kõrges hinnas. Nii näebki näiteks pikkade valgete juustega norra modelli Velaugi Nivea ja Clarksi värsketel reklaampiltidel ning ameerika modell Roxane Gould’i Marks & Spencer’i uue kampaanianäona.

Briti moeekspert ja endine ajakirja I-D moetoimetaja Caryn Franklin on intervjuus The Guardianile rääkinud, et meie kultuuriruumis valitseb sügav hirm vananemise ees: “Eriline tabu on vananevad naised. Lõpetage vananemise pärast vabandamine – nautige seda protsessi!” Franklin on koos Debra Bourne’i ning Erin O’Connoriga ka üks projekti “All Walks Beyond the Catwalk” algatajatest. Ettevõtmise eesmärk on teha koostööd mõjukate disainerite ning moetööstuse loomehingedega, sihiks hoida au sees ning promoda mitmekesisust moes. “Olen “All Walks Beyond the Catwalk’i” valinud teadlikult hallide juustega naised. Kahel meie modellil on loomulikult hallid juuksed ning naised armastavad neid. Minu sooviks on noortele naistele näidata, et ilu vananeb kaunilt ning seda protsessi ei peaks kartma ega operatsioonide või kunstlike vahenditega peitma.”

Kuidas aga Sulle tundub? Millised on Sinu mõtted igihaljaste kiharate ning vananemise osas?

Lisa kommentaar