Esimene sertifitseeritud Eesti kosmeetikasari

JOIK toob turule uue brändi JOIK Organic, mille tooted on esimesena Eestis sertifitseeritud maineka looduskosmeetika standardi Ecocert Cosmos (Cosmetic Organic Standard)  alusel.

Facial combo hajutusega

Foto: Tootja

JOIK Organic sari tähistab JOIKi jaoks uut ajajärku, mille märksõnadeks on senisest veelgi tõhusamad tooted, kõrgendatud tähelepanu keskkonnasõbralikele pakenditele ning uus värske disain. Lisaks annab sertifitseeritud tootesari JOIKile paremad võimalused eksporditurgudel konkureerimiseks.

JOIK on esimese Eesti kosmeetikabrändina võtnud ette keerulise ja aeganõudva protsessi ning sertifitseerinud suure osa oma kosmeetikatoodetest. Nüüdsest on JOIK bränd jagunenud kaheks: JOIK Organic koondab enda alla kõik EcoCert COSMOS sertifikaadiga tähistatud nahahooldustooted tõhusast näohoolduskosmeetikast imeliselt lõhnavate kehahooldustoodeteni. Täiustatud koostisega JOIK Organic sarja tooted on nahahoolduses varasemast veel efektiivsemad. Pakendite puhul kasutatakse rohkem klaasi ning karbid on valmistatud paberist, mis pärineb vastutustundlikult majandatud metsast.

JOIK Home & Spa poole pealt leiab küünlad ning teised kodulõhnastajad ja valiku koduspaa tooteid. Home & Spa valikus olevad vanni- ja nahahooldustooted kuuluvad samuti looduskosmeetika kategooriasse ning on vähemalt 97% ulatuses looduslikust toorainest.

Firma asutaja ja tegevjuht Eva-Maria Õunapuu sõnul oli sertifikaatide hankimine järgmine loogiline samm JOIK brändi arengus.  “Uue tootesarja loomisel pöörasime palju tähelepanu toodete senisest veelgi tõhusamaks muutmisele ja konkurentsivõime parandamisele välisturgudel. Tänu looduskosmeetika populaarsuse tõusule on viimastel aastatel ka toorainetootjate jaoks looduslikkus kõrgendatud tähelepanu all ning turule jõuab üha rohkem looduslikke aktiivaineid, mis ei jää oma toimelt ja efektiivsuselt kuidagi alla nn. tavakosmeetikas kasutusel olevatele sünteetilistele koostisosadele. Otsustasime nendest arengutest võtta maksimumi. ” selgitab Eva-Maria uue tootesarjaga võetud suunda saada senisest veel rohkem tuntuks professionaalse ja kõrgetasemelise nahahooldusbrändina. „Kui Eestis on JOIK tooted klientide poolt hästi vastu võetud ja armastatud juba pikki aastaid, siis uutele turgudele sisenedes on sealsete klientide usalduse võitmiseks suur abi sõltumatust kvaliteedimärgist, mida pakuvad sertifikaadid,“ selgitab Eva-Maria otsust kogu tootesari sertifitseerida.

COSMOS (COSMetic Organic Standard) standardit rakendatakse kosmeetikatoodetele, mida turundatakse kui looduslikke või mahetooteid (natural või organic). Standardi põhimõtted ja eesmärgid on muuhulgas edendada mahepõllumajandusest pärinevate toodete kasutamist, austada liigilist mitmekesisust, kasutada looduslikke vahendeid vastutustundlikult, austades keskkonda, kasutada tootmisvõtteid ja protsesse, mis on puhtad ja arvestavad nii inimeste tervist kui keskkonda.

Standard käsitleb kõiki kosmeetikatoote toomise ja turundamise etappe – tooraineja pakendite valikut ja hankimist, tootmist, turustamist ja kõigi eelneva kontrolli.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar