Erootilise disainikeelega võidutöö

Reedel, 17. oktoobril tõmmati joon alla KAAMOSe minimaratonile ja anti välja noore aksessuaaridisaineri stipendium, mille pälvis näituse üllataja Mirja Pitkäärt. Eestis võrdlemisi tundmatu tüdruk on Viljandist jõudnud Tartu, Tallinna, Viini ja Londoni kaudu tänaseks Pariisi, kus ta töötab maailma ühes võimsamas luksuskaupade märgis Louis Vuitton disainerina. Tagasihoidlik tüdruk näitab KAAMOSel oma London College of Fashion lõputööna sündinud kollektsiooni, mis lõi žürii pahviks ekstra rafineeritud ja erootilise disainikeelega. Preemia üleandmisel tehtud Skypeʼi usutluses andis Mirja lootust, et tema tulevikuplaanidesse mahub kindlasti ka Eesti.

Mirja

Foto: Agnes Lloyd-Platt

Nokia Lumia eriauhinna (nutitelefon Lumia 930) pälvis Eesti Kunstiakadeemia ehtekunsti magistrant Sofja Markarova ehteseeriaga PLÜSCH. Sametiselt seksikas seeria on suurepärane näide šikist taaskasutusest, sest ehete südamikeks on kasutatud veinipudelite korgid.

Eriauhind_Sofja-Markarova_PLÜSCH

Eriauhinna pälvinud ehteseeria Plüsch

Kõik 20 sõelale jäänud ja näitusel eksponeeritud tööd tõestavad, et noor Eesti aksessuaaridisain on saamas uut hingamist – peale on kasvamas põlvkond andekaid, pühendunud ja tänapäeva maailmas osavalt navigeerivaid tegijaid.

Projekti initsiaator Tanel Veenre loodab, et sellega ei lõppe KAAMOSlikud sähvatused, ja kutsub endast märku andma kõiki kultuurisõpru või firmasid, kes sooviks seda stipendiumi edaspidi toetada. Noor Eesti disain on seda väärt!

Võidutöö_ Mirja Pitkäärt

Mirja Pitkäärt võidutöö

Noori aksessuaaridisainereid koondav kammerlik näitus on Eesti tarbekunsti- ja disainimuuseumi treppgaleriis avatud kuni 2. novembrini.

Tunnustame KAAMOS meeskonda, Tanel Veenre, Janne Klooren ja Kätlin Teesalu, olete teinud väga tänuväärset tööd!

Vaata fotosid stipendiumi üleandmisest

Lisa kommentaar