Eestimaa ilust tiivustatud

Eesti tippdisainerid esitlevad sel reedel uut ehtekollektsiooni „Lummusˮ, mis jõuab ka samal päeval müügile kauplusesse Eesti Juveel.

vosailu

Foto: Võsailu

Kollektsioon „Lummusˮ on esimene Eestis tööstuslikult toodetud isikupärane disainehete kollektsioon, mis koosneb Eestimaa ilust inspireeritud ehtesarjadest. Ehete autorid on Krista Lehari, Birgit Skolimowski ja Gvido Valickis. Kollektsiooni ühe looja Krista Lehari sõnul kannab „Lummusˮ endas põhjamaist eksootikat, väärikust ja originaalsust. See on ühtaegu nii eksklusiivne kui ka taskukohane.

„Eestimaa ilu on lummav, maagiline ja vahel nõiduslikki. See ei tüki esile, vaid paelub oma võluvate pisiasjadega nii, et sa seda ise tähelegi ei pane. Need väiksed, kütkestavad ja vaevumärgatavad pisiasjad meid inspireerisidki,” kirjeldas ehtedisainer Lehari uut kollektsiooni.

„Lummuseˮ esimesed viis sarja kannavad nime Võilill, Pühendusega Pärdile, Võsailu, Rannarahvas ja Suvemaja ning nende ehted esindavad just neid eestlastele vägagi armsaid teemasid.

P43T5f-fKjpvZCGGbCcy7-3P3FzvfbX_IDZKf4Jevrg,3qLSoUC-ICu0qPCgizGLuXkLKvknwSU4uvjO05K_aOY,rWA8Jj9_5foLxRYQEz5YNImt0jn349xBhQYRWLrazS4,_k8hVdeVxygIZojfvHBPio30JpKicvjBxO_ctxBcQcE

Foto: Rannarahvas

Ligi sajandi vältel Eestimaa ilust inspireeritud ehteid valmistanud Juveel OÜ juhataja Mart Mikli sõnul anti disaineritele kollektsiooni loomisel vabad käed ja tulemused olid vapustavad.

„Lummus on ürgsete Eesti juurtega, kuid peegeldab samal ajal maailma trende, see on Eesti disainerite vastus maailmale,” lausus Mikli. „Julgen öelda, et „Lummusˮ on Eesti kvaliteetse disainehte sünonüüm.” Kõik „Lummuseˮ ehted valmistatakse kvaliteetsest hõbedast, lähtudes käsitöö traditsioonidest ning kasutades tänapäevaseid tehnoloogiaid. Puitdetailid valmivad MTÜ Pimedate Töökeskus Hariner eritellimustööna.

Eesti pikimate traditsioonidega ning suurim kuld- ja hõbeehete tootja Juveel OÜ tegutseb juba aastast 1923. Koos kollektsiooniga „Lummusˮ tuleb ettevõte turule uue esindusliku jaekontseptsiooniga Eesti Juveel, mille esimene kauplus avatakse Rocca al Mare keskuses. Uus poebränd võtab esindusrolli kohalikus ehtemaailmas, kõnetades praeguse aja inimest, andes professionaalset nõu ja pakkudes suurepäraseid ehteid.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar