Aksessuaaride valmistamise meistriklass

27. mail kell 13.00 algavas kollektiivi Sorcerer juhendatud töötoas saab õppida looma erinevatest materjalidest koosnevaid aksessuaare: kaelakeesid, käevõrusid, ripatseid või midagi muud enda valikul. 

Foto: Erakogu

Kuna Sorcerer väärtustab taaskasutust, on töötoas kasutatavad materjalid hangitud Uuskasutuskeskusest. Erinevat päritolu materjalide kombineerimine võimaldab luua ootamatuid kombinatsioone ja tuua värskeid ideid aksessuaaride loomise protsessi. Algmaterjalid on võrdlemisi erinevad nii omadustelt, detailidelt kui tehniliselt lahenduselt, nende ühtseks artefaktiks sidumine on loominguliselt põnev ülesanne. Tulemuseks on metsiku ja mitmekülgsena mõjuvad esemed.

Töötoas osalemisel pole eelnevad oskused olulised ning pole ka probleemi kui iga osaleja ei jõua aksessuaari lõpuni valmis teha. Julgustame osalejaid alati kasutama loodud eset ka teistes kontekstides. On põnev näha, kuidas aksessuaar leiab uue kasutuse, mis ei lähtu materjalide algsetest omadustest.

Osavõtutasu 35 eurot saab tasuda nii kohapeal muuseumi kassasse kui ka eelnevalt arve alusel.

Kõik töötoas vajalikud materjalid ja töövahendid on kohapeal olemas. Töötuba toimub paralleelselt nii eesti kui ka inglise keeles.

Sorcerer on loominguline kollektiiv, mis sündis ühisest huvist taaskasutuse ja riiete vastu ning mõttest anda seisma jäänud toodetele uus tähendus. Sorcereri taga on viis kunstnikku: Agathe Peri, Alissa Naaber, Greta Liht, Gaida-Erica Pärn ja Kirke Talu, kelle loomingus peegelduvad vastamisi ehe ja sünteetiline, eeterlik ja groteskne.

Töötoas osalejate arv on piiratud, palume osalemiseks eelnevalt registreeruda aadressil haridus@etdm.ee. Osavõtutasu 35 eurot ning kestab 2 kuni 2,5 tundi.

Töötuba kuulub näituse “Loomulikult see ei ole nii” publikuprogrammi. Keiu Krikmanni ja Darja Popolitova kureeritud näitus on ETDMi galeriis avatud kuni 11. juunini.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar