Ainulaadne meigirakendus

L’Oréal Baltic teatas, et alates möödunud nädalast on Eestis saadaval maailma esimene augmenteeritud reaalsust kasutav meigisimulaator mobiilirakendus Makeup Genius. Rakendus lubab klientidel proovida virtuaalselt rohkem kui 100 erinevat meigilahendust ning proovida L’Oréal Paris kataloogi tooteid, kasutades oma nutitelefoni või tahvelarvutit virtuaalse peeglina. Rakendust on üle maailma alla laetud juba rohkem kui 11 miljonit korda.

9. juunil toimus Eesti Arhitektuurikeskuses Makeup Genius meigirakenduse esitlus. Õhtut viis läbi Liina Randpere. L’Oréal Eesti poolt tutvustas rakendust meigikategooria juht Veronica Puhk ja Baltikumist digikategooria juht Karlis Smiltens.

L’Oréal Paris Makeup Genius on tänases ilutööstuses tõeliselt murranguline rakendus. Ilutööstuses ennenägematu innovatiivne tehnoloogia on pärit Hollywoodi filmidest, sealhulgas näiteks Oscareid võitnud filmist „Benjamin Buttoni uskumatu elu“ ning 3D videomängudest. Augmenteeritud reaalsuse tehnoloogiat on arendatud juba ligi 10 aastat.

Kuigi meigirakendusi on olemas teisigi, töötavad nad enamasti vaid staatilise foto peal. Erinevalt teistest rakendustest ei tee Makeup Genius kasutajast pilti, et seda hiljem töödelda, vaid meik lisatakse reaalajas kasutaja peegelpildile, kasutades näotuvastustehnoloogiat. Seega püsib virtuaalne meik peal ka siis, kui kasutaja oma nägu liigutab. Tehnoloogia tabab korraga 64 punkti näol ning eristab 100 erinevat näoilmet, et võimalikult täpselt meik näole kuvada. Rakendus töötab kõikide nahavärvide puhul ning enam kui 400 erinevas valgusolus.

 

„Kombineerides oma teadmised klientidest ning värviteaduse näoilmete jälgimise tehnoloogiaga, oleme suutnud välja töötada parima võimaliku algoritmi, et luua eriti realistlikke värvimuutusi, kasutades vaid nutitelefoni kaamerat,“ ütles L’Oréal’i uuringu- ja innovatsiooniüksuse Connected Beauty Incubator direktor Guive Balooch.

Silmalaineri ja huulepulga testimine käeseljal on peagi minevik. Makeup Genius pakub võimalust proovida mitut tüüpi meigitooteid, ilma neid reaalselt oma nahale kandmata. See on ka palju hügieenilisem, kui testrite kasutamine poes.

 

Rakendus lubab kasutajal ka salvestada foto või video valitud meigilahendusest ning jagada seda oma sõpradega sotsiaalmeedias.

Augmenteeritud reaalsuse rakendus Makeup Genius on tasuta alla laadimiseks iOS ja Android telefonidele.

Eestis teeb L’Oreal koostööd Tallinna ja Tartu Kaubamaja ning Stockmanni kauplustega, kuhu augmenteeritud reaalsuse tehnoloogiat kasutava rakendusega varustatud tahvelarvutid kõigile kasutamiseks välja pannakse. Rakenduse abil saab proovida, kuidas L’Oréali kosmeetikaletis olevad tooted kasutajale sobivad.

Lae alla Makeup Genius ja kirjuta meie Facebook kommentaariumisse, milline on Sinu lemmik valmis look. Kõikide vastanute vahel läheb loosi kolm 50-eurost L´Oréal Paris auhinnakotti. Kommentaare ootame kuni 22. juunini.

Loe rohkem Makeup Geniuse kohta siit.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar