XIA – suvi

Käes on aeg, kui päevad on pikad ja ööd lühikesed. Hing ihkab õues, sest väljas on nii soe ning loodus näitab ennast kogu oma ilus, vahendab Hiina meditsiini keskus Tervise Alkeemia.

suvi

 

Suvel on õitsemise ja viljakandmise aeg. Ka inimesed peaksid kasutama nö kasvuenergiat ning minema hilja magama ja vara üles tõusma. Inimese vaim peaks avanema “nagu armastaksime me enda ümber kõike”. Õied peaksid ilma vihata saama viljadeks valmida ja energial ei peaks mitte ummistuda, vaid vabaneda laskma.

Kindlasti peaks kuumade ilmadega kohandama oma toitumist. Soovitame vältida suures koguses kuumi ja külmi toiduaineid ning keskenduda kergesti seeditavatele, jahutavatele toitudele, mida ei tohiks segamini ajada jahutatud toitude ja jookidega. Jahedad on enamik aedviljasorte, salatid, puuviljad, lihadest kalkuni- ja linnuliha ning kala. Toite peaks maitsestama kergelt  ja need peaksid olema kerge rasva- sisaldusega, sest suvel tuleb toetada südant.

Suvi on südame aeg ning emotsioon, mis kõige enam seda täidab, on rõõm ja armastus.
Suvel peaks tegema tegevusi, millest talvel oled unistanud ja mida kevadel planeerinud. Selleks võib olla mõni vahva sündmus, reis, põnev raamat või hoopis mõtetes mõlkunud koolitus.

Kuna süda on seotud meie vaimuga, siis emotsionaalsel tasandil on suvi parim aeg mineviku haavade parandamiseks ja tervendamiseks. See tegevus vabastab meis energiat ja ruumi, mida saame täita armastuse, rõõmu ja õnnega.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar