Vahvad tegevused toas

Kuigi suvi on kohe lõppemas, ei pea lõbusad tegevused sooja lahkumisega tegemata jääma. Suvised tegevused aitavad kaasa puhkusele, mis aitab inimestel leida ja lõõgastumiseks stressi leevendamiseks.

Juuni ja juulikuu soojad hoidsid inimesi pigem toas, kui väljas oli lõuna paiku päike liiga intensiivne ja päikesepiste lihtne tulema. Rannas vedeledes sai igaüks endale kena jume ning mööda Eestit trippides sai tundma õppida kohti oma kodumaal, mida varem pole jõudnud külastada.

Sügise saabudes saab keskenduda taas enda harimisele ja töörütmiga taas harjumusele. Vahvaid mänge ja toimetusi leiab ka sisetingimustes. Selles artiklis loetleme meie poolt välja otsitud vahvaid tegevusi, millega igaüks saab suve pikendada ja rõõmu pakkuda oma lastele, endale ja perele.

Pusleseina loomine

Iga laps on pannud kokku puslesid, kuid kui tihti säilitatakse kokkupandud fotot tulevikuks. Tavaliselt võetakse pusled taas lahti ja pannakse karpi tagasi. Üks kõige ägedamaid tegevusi suve lõppu on sügisete vihmaste ilmadega toas istumine ning mitmekesti puslede kokkupanemine.

Kokku pandud fotod tuleks siiski säilitada ning üks neist võimalustest on pildi taha paberi või vineeri liimimine. Liimimiseks võiks kasutada tavalist paneri või PVA liimi.

Protsess võiks välja näha selline:

●      Pane kokku puzzle laual või vineeril

●      Aseta pildile teine sirge tagapind ning keera see kogu komplektina ümber.

●      Määri liimi paberile või vineerile ning kleebi see puzzle tagusele.

●      Aseta sellele raskus ning lase kuivada.

●      Peale kuivamist, pööra pilt ümber ning lõika üleulatuvad paberiääred ära.

●      Võimalusel pane pusle pilt pildiraami sisse.

●      Riputa esimene pilt seinale, kuhu hakkad kollaaži tegema.

Vali poest välja oma lemmik pusled ning jätka pildikollaži kuni sein on valmis. Ära tüdinemisel võid pildid välja vahetada mõne muu pusle vastu.

Tegemist on tegevusega, millega saad koos aega veeta perega, sõbraga, lastega ja teha kodus visuaalselt ägedad uuendused. Meie üheks kõige suuremaks lemmikuks on Mona Lisa pusle, mille kõige tõetruusema versiooni leiad siit.

Eurovisioon ja karaoke-pidu

Kui suvi on läbi kuid sõbrad soovivad tulla külla aega veetma, saab terve rahva kenasti ära mahutada suurde tuppa. Kui alkohol ei köida ning sinu arsenalis on karaoke masin, saab kodus korraldada omaenda Eurovisiooni.

?????????????????????????????????????????????

 

Lihtsalt kutsu kokku oma kõige lähimad sõbrad ning loosige välja riigid, keda igaüks saab esindada. Müügil on karaoke mänge, millel saab arvestust pidada punktidega. Suurimad punktid saab see, kes peab kõige paremini kinni tämbrist ning täpsusest laulmisel. Kui lihtne loos pole piisavalt põnev, siis adrenaliini otsijad võiksid kaaluda isegi ruleti mängu mängimist.

Protsess võiks välja näha selline:

●      Kirjutage üles riigid, kes on eelnevalt esinenud Eurovisoonil (kui jääd jätta, kasuta Google abi)

●      Pane lipikud suurde kaussi ning sega kenasti läbi

●      Lase igal osalejal võtta paber ning kuulutage välja, keda igaüks esindab.

●      Lase igal osalejal valida laul millega nad oma riiki esindavad.

●      Kõige suurema punktikoguse saanud võistleja on võitja.

●      Järgmisel korral kasutage võitjariigi söögikultuuri ning rahvusköögi roogasid teema-õhtusöögi tarbeks.

Võimalusel tuleks siiski õues veeta nii palju aega kui võimalik. Värskes õhus liikumine on kasulik nii vaimsele kui ka füüsilisele tervisele. Talvised tegevused on füüsiliselt raskemad, sest tänu valguse puudulikkusele päeval väheneb ka D-vitamiini kogus organismis.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar