Uut moodi Itaaliat avastama

Tänu avaramatele lennuvõimalustele on eestlased enda jaoks avastamas Lõuna-Itaalia seni vähem külastatud piirkondi. Otselennud Tallinnast on muutnud populaarsemaks kui kunagi enne Napoli, Amalfi ranniku ja sealsed saared, näiteks legendaarse Capri või Ischia. Samas ei olegi nii lihtne kiire elurütmiga inimestel reisi planeerida nii, et vajalik vaadatud saaks ja reisimine pakuks ka midagi enamat kui lihtsalt vaatamisväärsused, rand või poeskäik. Või kui piirduda sellega, siis kuidas valida kohad, mis tõesti väärivad külastamist?

Evelin + Napoli

Evelin Ojamets, Luminata üks asutajatest. Fotod: Riccardo Riccio

Üha rohkem on reisijaid, kellele meeldib pikemat nädalalõpureisi või nädalast põgenemist Itaaliasse ühendada näiteks kokanduskursuse või disainitöötoaga, aga ka kasutada võimalust üksi või tiimiga osaleda loovkursustel või õppida mõni uus tööks või eluks vajalik oskus. Nii mõnigi tuleb tagasi põnevate ideedega uue projekti alustamiseks või stressist taastununa ja tulvil uut inspiratsiooni.

„Luminata sündis rohkem kui 15 aastasest seotusest Itaalia, eriti Napoli ja Capriga, seal elamisega ja sellest kirjutamisega, ning nähes, kuivõrd palju meeldejäävama kogemusega tulid tagasi inimesed, kellele oli saadud külaskäik organiseerida, nõuandeid teele kaasa anda, kohapeal reisikavva mõni põnev külastus või töötuba lisaks organiseerida. Kõigepealt läks aega kohaliku ja Eesti võrgustiku loomisele, kellega koos me teenuseid osutame, ning jätkuvalt lisame erinevaid võimalusi oma programmidesse, aga juba praegu oleme abiks Napoli, Amalfi ranniku ja Capri reiside rikastamisel ning kohapeal,“ rääkis Evelin Ojamets, Luminata üks asutajatest, kelle sõnul on mitmed uued projektid ka alles valmimas, kaasaarvatud koostöö Itaalias juba pikemat aega elavate teiste eestlastega.

Evelin + Napoli

 

Luminata ise ei korralda reise, seega pileti ja ööbimise saab inimene kas iseseisvalt või reisikorraldaja kaudu soetada oma võimalustele vastavalt. „Meie aitame just info ja põnevate programmidega seal ümber, mille abil on võimalik oma reisikogemus muuta mitmekülgsemaks ja ka turvalisemaks. Eriti puudutab see näiteks Napolit, mis on äärmiselt avastamist väärt ajalooline linn rohke kultuuripärandi ja oma iseloomuliku toidukultuuriga, kuid mitmete eelarvamuste tõttu, osad tõesed ja osad mitte, tekitab eriti üksinda või ka sõbrannaga kahekesi reisides esmakordsel külastamisel kõhedust. Hoopis teine tunne on seda avastada koos kellegagi, kes teab ja oskab soovitada, viib teatud kohti külastama ning vajadusel ka itaalia keelega aitab.“

Pakutavaga saab paremini tutvuda Luminata veebikodus, kuid eelkõige keskendutakse sooloreisijatele ning väikestele gruppidele kohapeal toidu-, ajaloo- ja kultuuriringkäikude korraldamisele, erinevatele Itaalia kultuuri, keele ja ajalooga seotud kursustele, piirkondi tutvustavatele töötubadele eesti ja inglise keeles jmt. Algav aasta  ja selle hetkel veel täienev programm toob mitmeid põnevaid sündmusi nii online’is kui ka Napolis kohapeal, mida siduda oma reisiplaanidega: kokanduskursused, disainile, moele ja loovusele pühendatud nädalavahetused, heaolule ning vaimsele tervisele keskenduvad sündmused jmt. Samuti on nii Luminata blogis kui ka FB lehel ilmunud ja ilmumas palju reisisoovitusi ning põnevaid artikleid.

Kes veel ei ole jõudnud Napolit avastama, siis soovitame seda kindlasti teha. Ja et see teil lihtsamalt läheks, siis pakub Femme koostöös Luminataga tervelt 5le võimalust osa võtta töötoast “Discover Naples” ehk „Avastame Napolit“, mis toimub Zoomis reedel, 10. detsembril kell 15.00. Kestab see 1,5h tundi (inglise ja eesti keeles), mis annab hea ülevaate Napolist reisisihtkohana: mida vaadata, kuhu sööma minna, mida peaks veel teadma seda linna külastades, lisaks küsimused-vastused. Kaasa esmane itaaliakeele sõnavara ja pdf töötoas räägituga, mida reisimiseks mugavalt mobiili salvestada. Osalemiseks kirjutage kommentaaridesse, kellega teile meeldiks minna Napolit avastama. Võitjad anname teada 7. detsembril!

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar