Tuntud pesubränd ei näe karusnahal oma tootevalikus kohta

Eesti pesuhiid Friends kirjutas alla hea tahte avaldusele oma toodangus karusnahka mitte kunagi kasutada, liitudes programmiga “Fur Free Retailer”, mida Eestis esindab MTÜ Loomus.

Friends-sel-kol-ret

Fotod: Tootja

Friends Textile OÜ juhatuse liikme Alo Kivistiku sõnul ei lähe karusloomade kasvatamine kokku brändi väärtustega. “Me leiame, et loomade kasvatamine sellistes ebaloomulikes tingimustes on neile piinav ning nende kasvatamise eesmärk ei ühti samuti meie väärtustega,” lisas ta.

Friendsi meeskonnale on alati tähtsad olnud keskkonnahoiu ja sotsiaalse vastutusega seotud küsimused. Näiteks leiab nende tootevalikust palju orgaanilisest puuvillast valmistatud pesu- ja sokitooteid ning ka FairTrade sertifikaadiga tooteid. Tõenäoliselt esimese Eesti ettevõttena läks Friends Textile OÜ juba 2005. aastal 100% üle ainult hübriidtehnoloogiat kasutavatele sõidukitele.

Textilel-kol-ret

 

Loomus tervitab Friendsi otsust liikuda koos moemaailma suurnimedega karusnahavaba tuleviku suunas. “Karusnahavaba poliitika kehtestamisega liigub kodumaine pesubränd Friends maailmakuulsa Victoria’s Secreti jälgedes, sest nemadki on juba aastaid karusnahavabad,” rõõmustas Loomuse kommunikatsioonijuht Annaliisa Post. “Karusnaha aeg on läbi ning nii tarbijad kui ka moeloojad on sellele julmale materjalile selja pööranud. On vaid aja küsimus, mil nii Eestis kui ka mujal karusnahatööstus keelustatakse.”
“Fur Free Retailer” on rahvusvaheline programm, milles osalevad disainerid, moemajad, rõivaketid ja kauplused ei tooda ega müü ehtsast karusnahast tooteid. Kokku on programmiga liitunud üle maailma enam kui 1500 moeettevõtet. “Fur Free Retailer” programmi esindaja Eestis on loomade eestkoste organisatsioon Loomus.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar