TOKU tuleb turule pestavate ketside ja kottidega

Eesti moebränd TOKU üllatab sel hooajal pestavate ketside ja uute kottidega, mis sobivad nii meestele kui ka naistele. Unisex tooted on valmistatud käsitööna Võrumaal, ketsid ja koti on disaininud Eesti noore disaineri tiitli võitnud Piibe Tomp.

Fotod: Virge Viertek

11. mail lisanduvad TOKU tootesarja unisex kotid ning ketsid nimega Stockholm. Disainer Piibe Tompi sõnul oli eesmärk luua maailma kõige mugavamad ketsid. „Materjali valikul lähtusin kvaliteedist ja praktilisusest, mistõttu on tegu esimeste nahkdetailidega jalanõudega Eestis, mis on mõeldud pesumasinas pesemiseks.“

 

Tomp lisas, et nii jalanõude kui ka kottide puhul kasutatakse ökoloogiliselt toodetud materjale. „Uued tooted valmistatakse kangast, mille tootmisel on kasutatud päikeseenergiat ning ketside tallad on valminud käsitööna naturaalsest lateksist – heveapuupiimast,“ selgitas Tomp.

Sarnaselt jalanõudele on ka TOKU kotid stiilselt funktsionaalsed. „Ruudukujulist kotti luues sai silmas peetud toimekat linnainimest, kes lahkub kodunt varavalges ja naaseb hilisõhtul. Kott mahutab kõik päevaks vajaliku ning sellele on olemas ka turvalukk,” kommenteerib seljakoti olemust Tomp.

Uute toodete värvigamma on maalähedane, efektiks on koti sangad suviselt kollased ning iga ketsipaariga tuleb kaasa kaks paari paelu, millest ühed on samuti kollased.

TOKU on 2017. aasta kevadel turule jõudnud Eesti moebränd, mis pakub mugavaid ja kvaliteetseid jalanõusid ning aksessuaare disainiteadlikule inimesele. Seni valminud kingamudelite hulka kuuluvad Piibe Tompi disainitud Helsinki, Tokyo ja London ning Kristiina Nurki disainitud Berlin. 2017. aasta jõuluhooajaks valmisid ka Tompi disainitud sussid Brussels, Bern ja Budapest.

Kõik TOKU tooted valmivad käsitööna Võrumaal OmaKinga vabrikus, mis tegutseb 1993. aastast, kuid jätkab jalatsivalmistamise peretraditsioone juba aastast 1927.

Uued TOKU tooted on saadaval mai keskpaigast Tallinna ja Tartu Kaubamajas, Stockmannis, disainipoodides üle Eesti, TOKU poes Tellisikivi Loomelinnakus ning e-poes www.toku.ee.

Ketside hinnad jäävad vahemikku 95-105 EUR ning koti hind on 130 EUR.

Lisa kommentaar