Toidudisainist ja visuaalsest kommunikatsioonist

Teisipäeval, 12. detsembril kell 18 toimub Kultuurikatlas Heidi Uppa (Soome) loeng „Toidu tulevikku avastamas: toidu ühendamine lugude jutustamise, kogemuste ja visuaalse kommunikatsiooniga”.

Heidi_Uppa_Chili_Liisa_Valonen

Foto: Liisa Valonen

Toit on disainivaldkonnas üsna uus teema, mis on täna pidevas arengustaadiumis. Heidi Uppa usub, et erinevate diskussioonide pidamine toidu teemadel on väga oluline, sest see võimaldab meil säilitada toidukultuuride rikkuse, avardada oma arusaamasid ja suurendada toidukogemusi.

Oma esitluses jagab Heidi Uppa mõtteid toidukultuurist ning räägib teekonnast graafilise disaini juurest toidu ja söömisega seotud kontseptsioonidisaini juurde. Ta on disaininud pakendeid sellistele ettevõtetele nagu Fazer ning uurinud toidu- ja pakendidisaini kui kultuurilist sümbolit ja inimestevahelist sotsiaalset sidet. Ta näitab, kuidas pakendid võivad meile ja meist eri tasanditel lugusid jutustada, sageli alateadlikult.

Heidi Uppa taustaks on visuaalse kommunikatsiooni disain ning ta on spetsialiseerunud kaubamärkide loomisele, kontseptsioonidele, visuaalsetele identiteetidele ja pakendidisainile. Tal on viieteistkümne aasta pikkused äri- ja sotsiaalse disaini projektides osalemise kogemused Soomes, Inglismaal ja Venemaal. Ta on töötanud mitmes disainiagentuuris ja viimased seitse aastat ettevõtjana. Peale disainimise on ta tegutsenud lektori ja õppejõuna Helsingi Aalto ülikoolis. Toit, lood ja ilu on teda juba lapsest saati paelunud.

Loeng toimub Kultuurikatla Terassisaalis (Põhja pst 27a, Tallinn) inglise keeles ja sissepääs on tasuta. Sisenemine Energia Avastuskeskuse peaukse kõrvalt (punasest väravast).

Liitu üritusega Facebookis.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar