Tehnikapäev naistele!

Sel pühapäeval, 12. juunil toimub Harjumaal LaitseRallyPargis tehnikaalane koolituspäev Naiste Päev, mis on suunatud kõigile mootorrattaga liiklevatele õrnema soo esindajatele. Maanteeameti, naismootorrattaühingu WIMA Estonia ja Eesti Motomatkajate Klubi (EMMK) korraldatava tasuta ürituse, mille eesmärgiks on propageerida tehniliselt korras sõidukitega liiklemist ning läbi selle suurendada meie kõigi turvalisust teedel.

????????????????????????????????????????????????????????????????????

Foto: Heiko Kruusi

Maanteeamet korraldab liikluskasvatuse ja –ohutuse alast projektikonkurssi üle-eestiliselt juba neljandat aastat ning soovib läbi selle tõsta elanikkonna liiklusalast ohuteadlikkust ning aktiviseerida kodanikkonda algatama liikluskasvatusega seotud tegevusi.

„Mootorrattureid on meie tänavatel ja teedel järjest rohkem näha ja meil on väga hea meel, et WIMA Estonia ja Eesti Motomatkajate Klubi selle valdkonna liiklusohutusele mõtlevad ja sellesse järjepidevalt panustavad,“ ütleb Maanteeameti ennetustöö osakonna ekspert Reesi Efert.

„Tehnikapäev naistele on just selline ettevõtmine, mis aitab kaasa ohutumale liiklemisele ning seetõttu otsustasime ka antud projekti toetada. Selleks, et liikluses ohutumalt toime tulla, on oluline tunda oma ratast ka tehnilise poole pealt ning mis võiks olla parem, kui seda õpetavad oma ala asjatundjad.“

Rajapaev

Foto: Erakogu

12. juunil kell 12 algavale koolituspäevale on oodatud kõik mootorrattanaised, kellel soov liigelda ohutult tehniliselt korras kaherattalisel. Koolituspäeva LaitseRallyPargis viivad läbi Eesti Motomatkajate Klubi koolitajad ja näidetena kasutatakse osavõtjate rattad.

“Naiste tehnikapäev koosneb teoreetilisest ning praktilisest osast, aga see ei tähenda, et kõik kohale tulnud peavad hakkama näppe õliseks tegema või neist peaks saama mõnetunnise ürituse järel õlivahetuse või rehviremondi professionaal,“ selgitab Eesti Motomatkajate Klubi koolitaja Rafael Milerman. „Pigem on tegemist tutvustava ja informatiivse koolituspäevaga, et naised saaksid aru, milline on tehniliselt korras ja liiklemiseks turvaline tsikkel. Ja et nad teaksid oma ratast hooldusesse viies, mida hooldusmeestelt nõuda ning küsida. Hea on ju vähemalt teoreetiliseltki teada, kuidas kasutada õnnetu juhtumi korral rehvi remondikomplekti või kas väljavoolanud jahutusvedelikku võib ajutiselt veega asendada. Need on elementaarsed teadmised, mida võiksid omada kõik mootorratturid.”

Päevakava
kell 11.30 kogunemine LaitseRallyPargis, tutvumine
kell 12 omandatakse teoreetilisi teadmisi, kuidas oma ratta eest hoolt kanda
kell 13 viiakse teooria praktiliselt ellu
kell 15 piknik ja ühine arutelu
NB! Osalemine läbi e-postiaadressi naistepaev@wima.ee

WIMA Estonia eestvedamisel toimuv Naiste Päev leiab aset juba kolmandat
korda. Eelmise aasta üritus oli suunatud grupisõiduoskuste lihvimisele
ning mõned aastad varem toimunud esimene Naiste Päev tutvustas naistele
lähemalt motoharrastuse liike, erinevaid rattatüüpe ning jagas muidugi
ka teadmisi sõiduohutuse ja turvalisuse vallas.

Ürituse leiate ka Facebookist

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar