Taimse õhtusöögi teejuht

Populaarse retseptilehe taimetoit.ee loojal ja mitme kokaraamatu autoril Sandra Vungil ilmus neljas kokaraamat, mis keskendub seekord taimsetele õhtusöökidele. Raamatust leiab 70 taimset retsepti, millest üle poole on gluteenivabad. Et elu eriti lihtsaks teha, on Sandra raamatu lõppu lisanud neli nädalamenüüd koos poenimekirjadega. „Taimselt toitumine pole kunagi varem nii lihtne olnud,” ütleb Sandra.

Foto: Armin Mitt

„Kuna minu esimene kokaraamat „Kodused ja maitsvad taimetoidud” on olnud juba pikalt läbi müüdud, sain ma regulaarselt kirju, kus küsiti, ega seda veel kuskil saadaval pole. Kahjuks pidin alati ütlema, et raamatut tõepoolest enam müügil pole ning mul endalgi on vaid autorikoopia. Küll aga sain kirja lõppu lisada, et varsti ilmub minu uhiuus kokaraamat,” rõõmustab Sandra.

Foto: Sandra Vungi

Nüüd on see varsti käes. „Taimsed õhtusöögid” on ilmunud ning levib järjest raamatupoodidesse ja supermarketite raamaturiiulitesse. Aga miks just õhtusöögid? „Sest õhtusöökidel lihtsalt on oma eriline roll,” arvab Sandra. „Kui päeva esimesel poolel on toidukorrad hektilised ja korduvad, siis õhtusöögid on pigem seltskondlikumad ja on rohkem aega koduköögis taimseid hõrgutisi meisterdada. Kindlasti ei tasu mõelda, et siin raamatus on pidulikud õhtusöögid (kuigi ka neid leidub). Tegu on ikkagi üdini praktilise kokaraamatuga, kust leiab palju ideid just argiõhtuteks ning kiireteks ja maitsvateks taimseteks eineteks. Raamat algab praktiliste põhiretseptide ehk „Taimse köögi ABCga”, liigub edasi kosutavate suppide ja salatite juurde, õpetab tegema maailma maitsvaimaid taimseid kotlette, tutvustab lihtsaid ja kiireid pastaroogasid, paotab ahjusuud, et lasta valla hõrk pitsade ja pirukate lõhn, laob lagedale tõelised korralike pearoogade hitid ja lõpetab magusa tooniga – sest ka magustoidul võib õhtusöögil olla oluline koht. Siin on nii väga lihtsaid retsepte kui ka väljakutseid köögis vilunud inimesele.”

 

Siit videost näed, kuidas Sandra teeb oma lemmikut banaanileiba

Hoia Sandraga ühendust sotsiaalmeedias:

https://www.facebook.com/taimetoit
https://www.instagram.com/sandravungi

Ning tema raamatu kohta saad infot siit

Lisa kommentaar