Südamega seotud

Tallinnas avati pood Särtsuv Süda, kus müüakse südamega seotud asju. Südametepoe idee tuli Lily Seppingile umbes aasta tagasi. Ta mõtles paar päeva selle üle ja siis rääkis abikaasale, et tahab teha sellist poodi. Lily abikaasa Mati Sepping on küll legendaarne filmimees, filmilevitusfirma Estinfilm omanik, aga sellist kino polnud ta veel näinud. Ta vaatas Lilyt hetke ja ütles, et tema sellise lollusega kaasa ei lähe. Aasta on möödas ja pood valmis. Uurisime südamete paradiisi loojalt, kuidas see kõik ikkagi juhtus.

Lily

Fotod: Janne Jüsmä

Lily, kuidas see südametemaagia teie ellu jõudis?

Nii kaua, kui end mäletan, on südamed mind alati köitnud. Minu lemmiktegevuseks on südamekujuliste maagiliste taimede ürdikotikeste tegemine. Kui ma kuus aastat tagasi oma lilleäri avasin, panin kaupluse Facebooki lehele tunnuslauseks „Südamega tehtud ja südamesse minevad asjad”. Kui tänagi neid vanu postitusi sirvisin, on vaid üksikud pildid, millel ei ole südant. Kord tuli mu sõbranna poodi, kui tegin üht matuseseadet, ja ahhetas: „Kui ilus südamekujuline kimp!” Siis märkasin ise ka, et on jah süda. Ja mitte üldsegi taotluslik minu poolt. Kord luges mu lapselaps kokku, et meil kodus on 136 südant erineval kujul. Südamed on nii loomulik osa minust, et ma ise ei ole märganudki, et neid on üksjagu kogunenud. Sel kevadel sain aru, et mul on tugev side ravimtaimedega ja minu eluülesandeks on teha ravimtaimetinktuure, mis aitavad südame-veresoonkonna haiguste puhul.

ingliga

 

Kas mäletate oma esimest südant?

Esimest südant kahjuks ei mäleta, aga mäletan esimest omatehtud, lillekoolis pea 20 aastat tagasi vitstest punutud südant. Oi, ta oli ilus ja suur! Kinkisin sõbrannale sünnipäevaks.

Aga kõige vahvam südametelugu on milline?

Kõige huvitavamat südant nägin, kui abikaasal tuli kaks aastat tagasi neerukivi välja. Kui ilus! Ehtne süda ja säravaid kristalle täis.

Mida tähendavad teie jaoks südamed?

Süda on minu jaoks usk, lootus, armastus. Süda ühendab kõiki emotsioone. Kõik meie mõtted ja tunded käivad läbi südame. Ma arvan, et me kõik oleme omavahel läbi südamete ühenduses.

_8102483

 

Kas poe avamist saab unistuse täitumiseks pidada?

Poe avamine on tõesti minu unistuse täitumine. Maailma ei suuda ma ilmselt paremaks muuta, aga kindlasti muudan kellegi päeva ilusamaks ja keegi ei lahku sellisest kohast halva emotsiooniga.

Jagage lugejatele soovitusi,  kuidas oma unistusi päriselt realiseerida.

Unistuste realiseerimiseks tuleb kuulata ja usaldada oma südant ja sisetunnet. Minu lemmiktsitaat: „Edu ei ole õnne võti. Õnn on edu võti. Kui sa armastad seda, mida teed, oled edukas.”

labisydame

 

Kuidas mitte alla anda, kui raskeks läheb?

Kui raskeks läheb, siis on mul teine lemmiktsitaat: „Sa elad vaid korra, muuda see lõbusaks.” Coco Chanel. Minu puhul see aitab.

Mis või kes on olulised sellel teekonnal, et unistused päriselt ka täituksid?

Minul vedas, et minu unistuse täitumisele aitas kaasa terve meie pere. Isegi minu esialgu skeptikust abikaasast on saanud suurim toetaja. Pere toetuseta oleks see võib-olla ainult idee tasemele jäänud.

Kellele aitäh ütlete?

Mina tänan kõiki armsaid ja imelisi inimesi oma ümber ning saadan kõigile killukese päikest ja armastust südamesse.

Särtsuv Süda on avatud aadressil Aia 5b,  kus kõik asjad on südamekujulised või südamega seotud. Tegemist on justkui südamete paradiisiga. Kellele pood siis mõeldud on? Eks ikka neile, kes armastavad südameid ja armastuse ning südamega loodud asju.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar