Sõõm värsket Eesti sisustustekstiili

Tänasest on Dotti uus skandinaaviapärane kollektsioon “Winter dots” saadaval veebipoes www.dotti.ee ning äsja valminud pleede ja patju on võimalik kingikotti pistmiseks soetada ka mitmetelt jõululaatadelt.

Kvaliteetsed meriino villa sisaldavad tekstiilid on Dotti disaineri Reela Niguli sõnul kergesti hooldatavad ja nahasõbralikud. “Selliste väikeste sisustuselementidega nagu pleedid ja padjad, saab külmal ajal kogu ruumi hubasemaks muuta,” rääkis Nigul ning lisas, et uus kollektsioon on inspiratsiooni saanud põhjamaiselt kargetest toonidest ning selle läbivaks jooneks on suured geomeetrilised mustrid.

Dotti tekstiilid on disainitud Tartus ning kootud Võrumaal. Edaspidi on lisaks pleedidele ja patjadele Niguli sõnul plaanis luua ka erinevaid trükimustreid ning disainida muidki sisustustekstiile. “Usun, et läbi igapäevaste ja vajalike sisustuselementide on võimalik paljudele eestlastele näidata, et ka kodumaal luuakse ilusaid ja praktilisi tooteid,” märkis Nigul.

Dotti on disainifirma, mille looja Reela Nigul on tekstiilikunstnikuna praktiseerinud nii Eestis kui Inglismaal. Sisustustekstiilini jõudis Nigul tänavu Tartu Kõrgema Kunstikooli tekstiiliosakonna lõputööga, mille raames valmis esimene pleedide kollektsioon Dots.

Dotti uue kollektsiooniga saab tutvuda nendel jõululaatadel:

Disainiturg “Jõuluks koju” Tallinnas Arhitektuurikatlas Põhja pst. 27a (20. detsember)

Sfäär Outlet jõulunädal Telliskivi 57 (20. detsember)

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar