Säästmise põhimõte algab sinust enesest

Eile toimus Telliskivi Punases Majas kirbuturg, kus Facebooki populaarse säästugrupi Kogumispäevik initsiatiivil jagasid oma säästu-ja kogumisnippe Kristel Aaslaid, Karin Rask, Georg Tulver ja Mikk Mäe ning Eike Kreek.

IMG_9283

Foto: Kristjan Klaats

Facebooki grupp Kogumispäevik on loodud selleks, et inimesed saaksid jagada leidlikke säästmis- ja kogumisnippe ning oleksid seeläbi üksteisele ka emotsionaalseks toeks. Tänaseks on grupis juba peaaegu 2500 liiget.

Kogumispäeviku grupi eestvedaja, Swedbanki Rahaasjade Teabekeskuse juhi Kati Voometsa sõnul läks üritus hästi korda.

Kirbuturu idee sündis Kogumispäeviku liikmete vahelisest diskussioonist, kust ilmnes, et inimesed sooviksid oma kappidesse ruumi teha ja ebavajalikest riietest vabaneda. Pealegi andis see hea võimaluse lisaraha teenimiseks. „Inimesed käisid meid personaalselt tänamas, et peale oma kappidesse ruumitegemise said nad väärt nippe, kuidas teenida lisaraha või veelgi efektiivsemalt raha koguda,” selgitas Kati Voomets, kes ei välista, et sääraseid üritusi ka tulevikus korraldatakse. „Selle ürituse abil ühendasime mitu kasulikku asja – väärtuslikud loengud, võimalus lisaraha teenida ja samal ajal ka oma kappe tühjendada. Hea meel oli näha, et väga palju riideid rändas ka Uuskasutuskeskusesse.”

Üritusel rääkisid oma kogumisnippidest 100 protsenti re-use lasteriiete brändi Kalamaja Printsess loonud Karin Rask, laulja ja näitleja Kristel Aaslaid, 0-eelarvega reisinippe tundev Georg Tulver, muusik Mikk Mäe ning Kogumispäeviku aktiivne liige Eike Kreek.

IMG_9310

 

Laulja ja näitleja Kristel Aaslaid, kes tegi kaasa Kogumispäeviku säästueksperimendi, tõdes, et on väärt kogumisnippe ka edaspidi rakendanud. Eelkõige on ta vähendanud taksosõite, pudelivee ostmist, tarbib säästlikumalt ka elektrit ja vett. „Esmalt tuleks küsida endalt, kas tahan raha kulutada selleks, et näida enesega rahulolev, või selleks, et tõesti rahul olla? Ehk siis, kas tahan kulutada välimise või sisemise mina jaoks?” küsis ta publikult. „Kui hakata vaimu peale mõtlema, siis pole palju raha vaja, on vaja ainult toitaineid ja rõõmu. Ja kõiki neid üleliigseid asju kokku ostes rahuldad tegelikult mingisugust pseudovajadust. Säästmise põhimõte algab sinust enesest, mitte rahakotist. Vahet pole, mis sissetulek on või kes sa inimesena oled. Oluline on küsida endalt, mida sul inimesena päriselt vaja on, et olla õnnelik?”

Ühtlasi soovitas Aaslaid raha kulutada eelkõige enda peale. „Kuluta selleks, et sul endal oleks hea. Mine kasvõi massaaži, aga ära osta kokku tarbetuid asju,” sõnas ta lõpetuseks.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar