Reis läbi eduloo

Louis Vuittoni näitus „Volez, Voguez, Voyagez” (eesti keeles „Purjeta, lenda, reisi”) ilutseb Pariisis Grand Palais’ näitussaalis veel viimaseid nädalaid.

Louis Vuitton, kaubamärk, mis on tegutsenud juba aastast 1854, on tänaseks kindlustanud endale koha maailma hinnatuimate ja ihaldatuimate kaubamärkide seas. Olivier Saillardi kureeritud näitusel on eksponeeritud kaubamärgi suurejooneline edulugu algusaegadest tänapäevani.

Näitust tasub külastada juba ka selleks, et imetleda Grand Palais’ suurejoonelisust – hoone ehitati aastal 1900 Pariisis toimunud maailmanäituse tarbeks. Näitust külastas 48 miljonit inimest ning ka seal oli Louis Vuitton esindatud – George Vuitton (Louis Vuittoni poeg) vastutas reisi- ja nahkkaupade väljapaneku eest. Moemaja ise esitles kõige innovaatilisemaid pagasimudeleid ja käekotte ning oli kõigi tähelepanu keskpunktis.

Olles juba sajandeid teineteisega seotud, otsustasid moemaja ja Grand Palais taaskord kõigi pilgud Louis Vuittonile pöörata. Seekord eksponeerides kaubamärgi minevikku läbi moemaja loojate silmade ja vaadates tulevikku koos nende inimestega, kes tänapäeval jätkavad Louis Vuittoni traditsioone. Näitus ise taotleb seda sama, ekspositsiooni kokku pannud Olivier Saillard on moemaailma üks hinnatumaid kuraatoreid ning moeajaloolasi. Saillard on Pariisi juhtiva moemuuseumi direktor ning tema eksklusiivsed ja intelligentselt korraldatud näitused garanteerivad külastajatele uudse ja dimensioone avardava kogemuse.

Temaatilise teekonna idee ja disaini autor on Robert Carsen, ooperilavastaja ja multitalent, kelle visiooni järgi jaguneb näitus üheksaks peatükiks. Sissejuhatuse teeb näitusele Louis Vuittoni ikooniks muutunud sümbol: antique malle. Näitusel on ka eksponeeritud esemed ja dokumendid Louis Vuittoni pärandist. Väljapaneku lõppvaatus on pühendatud meisterlikkusele, mis on igati paslik, võttes arvesse Louis Vuittoni kuulsust kvaliteetkaupade tootjana.

Seega peaks näitus Grand Palais’is pakkuma uudistamis- ja avastamisrõõmu paljudele, alates moemaja austajatest lõpetades moehuviliste ja ajaloolastega. Näitust tutvustavad ekskursioonid ja loengud on küll kahjuks välja müüdud, ent tavakülastajale on näitus tasuta! Lisaks on Pariis kaunis igal aastaajal ning lennupiletid soodsa hinnaga.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar