Põnevad faktid abielu kohta

Abielu on sündmus, mida ootavad põnevusega paljud noored neiud ja noormehed. Kuigi statistika väidab, et igavest armastust ei ole olemas, tõestavad mitmed aastakümneid abielus olnud paarid vastupidist.

faktid abielu kohta

Foto: Canva

Tõsi, abielu tähendus on ajaga muutunud. Ametliku liidu sõlmimine, kas siis kirikliku või ilmaliku abielu teel, on sellegipoolest levinud nii Eestis kui ka mujal maailmas. Järgnevalt toome välja põnevad faktid abielu kohta, mida sa tõenäoliselt varem ei teadnud.

Kõige pikemad abielud on Itaalias
Portaali Hopes&Fears andmetel kestab keskmine abielu Roomas 18 aastat. Oma abielu lahutavad aga veidike üle 30 protsendi paaridest. Itaaliale järgneb pikimate abieludega Kanada ning siis Prantsusmaa. Eesti keskmine abielu 22.

Abielupaarid veedavad koos liiga vähe aega
Portaal iMom kirjutab, et keskmine abielupaar veedab kahekesi kvaliteetaega päevas vaid 4 minutit. Aeg kulub teiste asjade ja inimeste, näiteks laste, teleka, interneti, hobide, kodu koristamise ja muu sellise peale.

Koos veedetud aeg ei pea olema igav. Magamistoas saad põnevust luua proovides koos uusi asju. Valiku vürtsikaid mänguasju leiad siin.

Noorelt abiellumine suurendab lahutuse riski
Kui abiellud alla 25-aastasena, on risk lahutuseks palju suurem kui siis, kui ootad ametliku liidu loomisega vanemaks saamiseni. Lisaks sellele suurendab lahutamise riski see, kui naine on mehest palju vanem. See, kui mees naisest oluliselt vanem on, huvitaval kombel lahutuste mõjuv põhjus ei ole.

Õnnelikes abieludes olevad inimesed on produktiivsemad
Tuleb välja, et õnnelikus abielus olevad inimesed kipuvad töö juures asjalikumad olema. Arvatakse, et Ameerika firmad kaotavad keskmiselt ligi 6 miljardit dollarit tulu töötajate produktiivsuse languse tõttu tulenevalt abieluga seonduvatest raskustest. Õnnelikes abieludes olevad inimesed võivad seevastu ettevõtete tulu aga tõsta.

Suur osa lahutavatest paaridest abielluvad mõne aasta pärast uuesti
Üle 60 protsendi USAs lahutatud meestest ja naistest abielluvad viie aasta jooksul uuesti. Üle 40 protsendil abielus olevatest inimestest on kaasa, kes on vähemalt ühe korra juba abielus olnud.

Valge pulmakleit sai traditsiooniks alles 19. sajandil
Pulmakleidid ei ole sugugi alati valged olnud. Ajalooliselt kandsid naised oma kleiti veel mitu korda pärast abiellumistki ning see oli värviline, näiteks punane, sinine, lilla, kuldne või isegi must.

Valge pulmakleidi traditsioon pärineb kuninganna Victorialt, kui ta aastal 1840 prints Albertiga abiellus. Ta kandis valget kleiti ning sellest tulenevalt sai pärast kuninglikke pulmi valgest abiellumise värv.

Vasaku käe neljanda sõrmega kaasneb pikk traditsioon
Vasaku käe neljandas sõrmes on sõrmuseid kantud juba Vana-Rooma aegadest saadik. Just Vana-Roomast pärinebki iidne uskumus, et see sõrm ehk vena amoris on otseselt südamega ühendatud.

Mida ütlevad kaua abielus olnud paarid?
People ajakiri toob välja aastakümneid abielus olnud paaride nõuanded õnneliku abielu säilitamiseks.

Tracey ja Charles, kes on olnud abielus üle 25 aasta, räägivad järgmist: “Jätka oma huvide ja hobidega tegelemisega. Ära oota, et sinu partner sind alati õnnelikuks teeks. Mida enam me kasvame, seda enam muutuvad ka meie vajadused ja soovid. Ole valmis kasvama ja arenema koos oma partneriga. Ja viimaks, leia alati aega kohtinguteks.”

Üle 40 aasta abielus olnud Michelle ja John rääkisid nii: “Suhtlus on võti. Sa ei saa eeldada, et sinu partner teab, mida sa tahad või kuidas ennast tunned või mida mõtled, ilma et sellest räägiksite. Kuigi te olete paar, olete te ka kaks eraldi inimest erinevate vaatenurkadega. Olge avatud ja väljendusrikkad, kuid mitte hukkamõistvad ega kritiseerivad. Inimesed kasvavad ja muutuvad ajaga, kuid armastus, mis teid kokku tõi, peab teid ka raskustest läbi aitama.”

Laural ja George’il, kes on olnud abielus üle 47 aasta, on aga üks väga lihtne nipp: “Üks parimaid asju, mida me isalt kuulsime, on see, et majas peab olema kaks televiisorit. Meie puhul on see suureks abiks olnud.”

Üle 50 aasta õnnelikus liidus olevad Gerald ja Annemarie soovitavad järgmist: “Et olla parim võimalik abikaasa, veendu, et su mälu oleks kehv ja huumorimeel hea. On oluline mitte kibestuda ning hinnata seda kingutust, et te teineteisel olemas olete.”

Lisaks räägivad üle 55 aasta abielus olnud Victoria ja Gary, et on oluline säilitada hea huumorimeel. Üle 60 aasta koos olnud Lois ja Mike ütlevad, et on oluline säilitada oma huumorimeel. Nende sõnul ei tohi kunagi minna voodisse vihasena ning tuleb teha koostööd.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar