Pink Flamingos, Crazy horses

Täna, 24. septembril esietendub Kanuti Gildi SAALis koreograafide Renate Keerdi ja Maria Ibarretxe uus tantsulavastus „Pink Flamingos, Crazy Horses“.

Renate Keerd Maria Ibarretxe

Foto: Renate Keerd

“Pink Flamingos, Crazy Horses” on lavastajate ning koreograafide Renate Keerdi ja Maria Ibarretxe uus vürtsikas ja mänguline tantsulavastus. Nende koostöö sai alguse rahvusvahelise projekti Fresh Tracks Europe projekti raames Gentis 2012. aastal. Juba esmakordsel kohtumisel tekkis neil endi sõnul tugev loominguline side ning äratundmine tegemaks koos ühine lavastus. Ja sealt nad nüüd tulevad – roosad flamingod ja pöörased hobused! Sisemine loom saab vabastatud ja stereotüübid pea peale pööratud, võib-olla ka vastupidi. Põhirõhk on sõnal “mäng”.

Renate Keerd (end. Valme) on vabakutseline koreograaf ja lavastaja, kes on oma lavastusi esitanud paljudel rahvusvahelistel festivalidel nii Euroopas kui Aasias. Renate on pälvinud kahel korral Eesti sõltumatu tantsuauhinna Philip Morris Eesti. 2004 asutas kaasaegse tantsu- ja teatristuudio Dreek Stuudio ning 2012 füüsilise teatri trupi Kompanii NII.

Maria Ibarretxe on Hispaania vabakutseline koreograaf ja lavastaja. Ta on õppinud Basauri Drama Art Shool’is ja läbinud lavastamise kursuse San Antonio de los Baños filmikoolis. On loonud  etenduskunsti kollektiiviga Ruemaniak teatri- ja tantsulavastusi, kollektiiviga Sra Polaroiska lühifilme ja videoinstallatsioone.

Esietendus: 24. september kell 19:30 Kanuti Gildi SAALis

Etendused: 26., 27. ja 29. september kell 19:30 Kanuti Gildi SAALis ning 3. oktoobril kell 19:00 Tartu Uues Teatris. Etendusele 29. septembril järgneb vestlus kunstnikega.

Idee, koreograafia, lavastus, esitus: Renate Keerd, Maria Ibarretxe

Valguskujundus, tehnilised lahendused: Revo Koplus

Toetajad: Fresh Tracks Europe, Euroopa Liidu kultuuriprogrammi  toetusel; Baski Kultuuriprogramm; Performance Art Centre –Teatermaskinen, STÜ, Eesti Kultuurkapital

Kaasprodutsent: Kanuti Gildi SAAL

Kestus: 60’

Piletid eelmüügis Piletilevis 7/10eur ja pool tundi enne algust kohapeal 9/12eur.

Lisainfo

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar