Pestavad aksessuaarid

Juba 11. mail jõuab poelettidele TOKU 2019 kevadkollektsioon. Uued tooted on nahkdetailidega ketsid ja kott, mida on võimalik ka pesta. Tegime juttu Eesti Noore Disaineri auhinnaga pärjatud Toku disainer Piibe Tompiga ja uurisime, kust tuli mõte luua pestavad aksessuaarid?

Piibe_Merle Vaab

Foto: Merle Vaab

Minu jaoks on oluline inimestele midagi uut pakkuda. Hoidsin silmad-kõrvad lahti, et leida ideid, kuidas luua selliseid tooteid, mis oleksid oma olemuselt eristuvad.

Leidsin kolleegiga Milano nahamessil käies pestava naha ja sattusin täielikult vaimustusse, et selline materjal üldse olemas on. Nii tekkiski mõte, et disainin pestavad ketsid ja koti.

See idee, et üks hetk loome TOKU toodete kollektsiooni ka ketsi, on olnud peas juba sellest hetkest, kui TOKUga alustasime.

Olete rõhku pannud loodussäästlikult toodete materjalide kasutamisele? Paljud materjalid, näiteks kautšukipuu piimast valmistatud naturaalne latekskumm, on väga unikaalsed Eestis. Mis põnevaid materjale TOKU veel kasutab ning kuidas need leidsite?

TOKU ketside ja üldse jalatsite loomise puhul on väga suur roll just tallal. Paras väljakutse on leida selleks materjal, mis on visuaalselt kena, kvaliteetne, vastupidav ja tehnoloogiliselt jalatsi konstrueerimiseks sobilik.

Kuna väärtustame keskkonda, üritame nii palju kui võimalik teha koostööd just selliste ettevõttega, kellega need väärtused kattuvad. Olin väga õnnelik, et leidsime taldade tootja, kes valmistab taldu naturaalsest kummipuupiimast ning teeb seda käsitööna.

Nii koti kui ka ketside valmistamisel tuleb kangas ettevõttest, kes kasutab 50% ulatuses päikeseenergiat oma tootmistegevuses. Kangas on suurel määral ümbertöödeldud ja taaskasutatud materjalidest.

Üks jätkusuutlikku disaini toetav otsus uue kevadkollektsiooni puhul on veel see, et oleme ketside pakendamisel loobuda kingakarpidest. Kõik uued unisex ketsid Stockholm jõuavad inimesteni tekstiilkotis, mida saab kasutada ka ketside pesemiseks pesumasinas.

Nii ketsid kui ka kott sobivad kandmiseks meestele ja naistele. Kas unisex mood on Eesti disainis uus suund? Kas Eesti disaini ostjad on valmis unisex toodete kandmiseks?

Unisex mood on juba aastaid olnud moe- ja disainiringkondades aktuaalne. Usun, et paljude toodete puhul ei tekigi enam küsimust, kas tegemist on meestel või naistele mõelduga. Üha olulisem on see, et inimesi kõnetab disain ning rõhku pannakse praktilisusele ja mugavusele – nagu on see TOKU uute STOCKHOLM ketside ja koti puhul.

11. mail kell 13.00 toimub TOKU Telliskivi pooes (Telliskivi 60A-1) uute toodete pidulik tutvustus. Päeva juhatavad sisse OmaKing ettevõtte tegevjuht Liis Tillmann ja disainer Piibe Tomp, muusikat mängib Joosep Kivimäe.

Lisa kommentaar