Panusta teadlikusse elustiili

Kas teadsid, et moetööstus on maailma suurim ning ka räpaseim ja enim ressursse raiskav tööstusharu, mis jääb reostustasemelt vaid napilt naftatööstusele alla?

Näiteks kulub tavalise T-särgi jagu puuvilla kasvatamiseks 2700 liitrit vett ja 150 grammi pestitsiide. Kokku õmmeldakse asjad mõnel kaugel arengumaal alamakstud töötajate poolt ning kõik ülejääv materjal ja värvimiseks kulunud kemikaalid lõpetavad ülekoormatud prügimägedel ja veekogudes. Lisaks jõuavad valmisasjad pärast ostmist oma kehva kvaliteedi tõttu suhteliselt kiiresti prügimäele.

Tahaksin anda oma panuse selle olukorra parandamiseks!
Kuid alustades algusest …

Minu nimi on Helen. Olen õppinud kunsti ja majandust, pidanud Tartus disainipoodi, töötanud erinevates rõivapoodides ning eelmisel aastal Saksamaal vabatahtlikuna viibides ning Berliini avastades kogunud inspiratsiooni edasisteks tegemisteks. Tagasi Eestisse jõudes tundsin, et on lõpuks aeg täide viia unistus, mida olen juba üle viie aasta hellitanud.

Ideest

Minu pidevast nö basic riiete otsingust kasvas ühel hetkel välja oma poe idee, mida olen järjepidevalt arendanud. Kindel on alati olnud see, et tooted peaksid olema enamjaolt sellised, mida ise alatihti taga otsin – hästiistuvad ja kvaliteetsest materjalist T-särgid, mugavad teksapüksid, mõnusalt soojad kudumid, ilus aluspesu.

Aastate jooksul lisandunud teadmised rõivatööstuse tagamaadest ja selle keskkonnamõjudest ning minu pöördumine vegan-elustiili poole on viinud otsuseni, et müüdav kaup peab olema lisaks ka jätkusuutlikult toodetud ja vegan.

Minu eesmärk on pakkuda kohta, kus on võimalik õiglaselt ostelda ilma, et peaks siltidelt tootjamaad otsima või igal sammul Google’i kaudu taustauuringut tegema ning luua võimalus neile, kes tunnevad puudust lihtsatest, hästi disainitud minimalistlikest ja hea kvaliteediga riietest, mis jäävad samas siiski taskukohasesse hinnaklassi.

Igal poes müügil oleval tootel saab olema oma viis aidata kaasa teadlikumale tarbimisele ning lisaks läheb osa müügitulust, abistamaks erinevaid heategevusi ja projekte, mis aitavad kaasa sellele järjepidevale arengule.

Miks see on oluline

Tõsi on, et tervet maailma korraga ja kiiresti muuta ei saa ja ei peagi. Igaüks saab aga anda oma pisikese osa – iga ostuga teeme valiku parema tuleviku nimel.

Viimased kuud olen uurinud olemasolevaid võimalusi, kogunud kokku asjast huvitunute soove ja nõuandeid, veetnud pikki päevi ennast harides, tootjatega suheldes ning poe hinge kujundades. Praeguseks hetkeks on mul olemas suur teadmistepagas, korralik hulk asjast huvitunuid ja terve kaustatäis ilusaid lookbooke. Aga nagu paljude suurte asjade alguses, on puudu finantsist.

Seega palve Sulle: aita meil püsti panna pood-infopunkt ja toeta sammu teadlikuma tarbimise suunas Eestis. Panustada saad Hooandjas.

Mis saab kogutud toetusest?

Sinu abiga saame disainida identiteedi, kujundada kodulehe koos veebipoe ja informatiivse blogiga ning osta sisse esmased varud, et saaksid juba augustis ostelda. Niipea, kui leiame sobivad ruumid, avab Tartus uksed üks küllaltki teistsuguse kontseptsiooniga pood-infopunkt, mis üritab olla sama teadlik ja jätkusuutlik kui seal müüdavad riided.

Lisa kommentaar