Ööloomad vallutavad maailma

Pisut üle aasta tegutsenud ettevõte Ööloom on seadnud endale eesmärgiks jõuda laia maailma loomakujuliste unemaskidega. Tänaseks on müüdud üle 7000 unemaski pea 53 riiki.

Metsas_3_Karmen_Heinmaa

Foto: Karmen Heinmaa

„Eks me pisut üllatusime, kui meiega hakati maailma erinevatest otsadest ühendust võtma. Ilmselt lisandub meile teadaolevate riikide nimistusse veel mitmeid riike, sest väga palju müüakse unemaske Tallinna parimates disainipoodides,” rääkis Öölooma kaasasutaja Mihkel Virkus.

Nagu ka paljud teised, ihkab ka Ööloom läbimurret välisturgudele. Juba kogutud tuntust välismaal püütakse EASi loomevaldkonna eksporditoetuse toel veelgi kasvatada. „Lisaks mitmetele välisturgudele suunatud tegevustele, osaleme sel aastal kokku seitsmel rahvusvahelisel messil, millest kõige olulisem on septembris Londonis toimuv Top Drawer. Loodame messi väisavatele edasimüüjatele ja ostujuhtidele silma jääda oma unemaskidega, aga ka esimest korda näidata uusi tooteid. Samuti on plaan avalikustada üks uus toode Indiegogo ühisrahastuse portaali kaudu. Tootearendusest on meil üliedukaks osutunud ükssarviku unemask, mis on turule tuleku hetkest olnud pidevalt number 1 müügiartikkel. Samuti on edukad pisut varem lisandunud panda ning algusest peale sortimendis olnud rebane. Mingil imelikul kombel ei võtnud inimesed väga hästi vastu komoodo varaani maski. Hetkel on komoodo varaani mask muutunud rariteediks, sest seda on ehk saada veel mõnedes disainipoodides ja meie enda veebipoes “ohustatud liikide” sektsioonis. Lähiajal planeerime tuua sortimenti veel uusi loomi. Kohe-kohe on müügile jõudmas must rebane ning kunstilises komisjonis on iludusvoorus koaala ja laiskloom. Sügisel laieneb meie sortiment veel mõne magamisega seotud tootega,” tutvustas tulevikuplaane Jan Plaan.

Metsas_4_Karmen_Heinmaa

Foto: Karmen Heinmaa

Nagu mitmed uued ettevõtmised sai ka Öölooma unemaskide idee alguse isiklikust vajadusest. „Magan hästi ainult pimedas, aga apteegis või kaupluste iluosakondades müüdavad unemaskid ei ole kuigi lahedad ‒ tundus, et maailmas oleks sellisele tootele turgu,” rääkis üks Öölooma asutajatest Johan Kallas. Kui illustraatorist tüdruksõber ja Ööloomade autor Karmen Heinmaa Johanile sünnipäevaks esimese unemaski meisterdas ja seda juhuslikult paar inimest nägema juhtusid, tekkis mõte neid ka müügiks tegema hakata. „Üllatav oli see, et kui paljudel inimestel on minuga sarnane magamisharjumus, ja lisaks on unemaskid paljudele lennureisidel asendamatuks kaaslaseks, aga muidugi ka niisama lahe kingitus,” lisas Johan Kallas.

„Usume, et suuremale osale inimestest, kes Ööloomi näevad, toovad nad kohe muige suunurka ja see meile meeldibki. Öölooma unemaskid ja ka uued tooted peavad meie nägemuses olema rõõmsad ja meile omase mõnusa võnkega. Ja samas on sama oluliseks naturaalsed materjalid ning see, et saame oma tooteid toota Eestis,” lisas Jan Plaan.

Unicorn_girl_Maiken_Staak

Foto: Maiken Staak

Ööloom on Eesti disaintooteid valmistav ettevõte, kes on võtnud oma südameasjaks tuua rõõmu inimeste uneaega, sest magame ju pea 1/3 oma elust, mis on keskmiselt 22 eluaastat.

Tooted on müügil: Rahva Raamat, Apollo, TALI, Les Petites, Oma Asi, Nu Nordik, Tartu Disainimaja, Eesti Disainimaja, Hää Eesti Asi ja mitmetes teistes disainipoodides üle Eesti.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar