Ookeaniplastist valminud riided

Eesti kunstnik Toivo Freeman Pilt ja Belgiast pärit Atelier Tens tutvustasid uuenduslikku streetwear kollektsiooni, mis ühendas kunsti ja jätkusuutlikkuse. Kollektsioonis, mis hõlmas nii meeste kui naiste bomber stiilis jakke, dressirõivaid, pükse ja bleisereid, esitles Toivo Freeman Pilt artistlikkust dünaamilises ja kantavas vormis. Tema ainulaadsest visuaalsest keelest inspiratsiooni ammutades on rõivastel julged trükised ja keerukad mustrid, mis peegeldasid tema värvi- ja vormimeisterlikkust. Iga rõivaese on kui kantav lõuend, ühendades omavahel kunsti- ja moemaailma.

Koostöö keskmeks on pühendumine jätkusuutlikkusele. Kollektsiooni valmistamisel on kasutatutud ökoloogiliselt jätkusuutlikke SEQUAL kangaid, mis on murranguline materjal ja on valmistatud täielikult ringlusse võetud ookeaniplastist. Nende plastide kasutusotstarbe muutmisega kvaliteetseks tekstiiliks on samm keskkonnaseisundi halvenemise peatamiseks ning samas pakkudes tarbijatele vastutustundlikku ja moodsat valikut.

„Meil on hea meel teha koostööd Toivo Freeman Piltiga, kelle kunstlik kõnekus tähendab esteetikamaailmas palju. See partnerlus võimaldab meil avastada seni tundmatuid alasid, kus kunst, mood ja jätkusuutlikus ühinevad“ ütleb Atelier Tensi asutaja Eugene Lumpkin. „Kasutades SEQUAL kangaid ja toetades minimaalse keskonnamõjuga rõivatootmist, näitame, et mood võib tõepoolest olla positiivsete muutuste jõud.“

Kollektsiooni tootmine toimub eranditult Euroopas, tagades hoolika tähelepanu üksikasjadele nagu eetiline tööhõive ja väiksemale CO2-jalajäljele. Iga rõivasese valmistatakse piiratud koguses, ühendades digitaalse disaini täpsuse ja selle eksklusiivsuse olemuse.

Toivo Freeman Pilt on väljendanud oma entusiasmi koostööst, öeldes: „Kunstil on jõud ületada piire ja mõjutada inimeste elu ootamatutel viisidel. Tänu sellele koostööle leiab kunst uue lõuendi, mida inimesed saavad kanda ja kogeda oma igapäevaelus.“

Toivo Freeman Pilt x Atelier Tens spordirõivaste kollektsioon on tunnistus kunsti ja moe, loovuse ja vastutuse sulandumisest. See märkimisväärne koostöö kajastab ühist pühendumust disaini, jätkusuutlikkuse ja eneseväljenduse valdkondades võimaliku piiride nihutamisele.

Toivo Freeman Pilt on silmapaistev Eesti kunstnik, kes on tuntud oma visuaalsete pilkupüüdvate ja emotsionaalselt kõlavate kunstiteoste poolest. Tema ainulaadses stiilis on köitnud publikut kogu maailmas ning tema koostöö Atelier Tensiga on põnev samm tema kunsti tõlkimisel moevaldkonda.

Atelier Tens on Belgias asuv tipptasemel ideedisaini ja digitaalse moe stuudio. Olles pühendunud disaini ja jätkusuutlikkuse piiride laiendamisele, loob Atelier Tens ainulaadseid digitaalselt kavandatud rõivaid, keskendudes keskkonnasõbralikele tavadele ja piiratud koguses tootmisele, et minimeerida keskkonda kahjustavat mõju.

SEQUAL on teedrajav kanga kaubamärk, mis muudab ringlussevõetud ookeaniplasti kvaliteetseteks tekstiilideks. Plastijäätmete ümbertöötlemisega moematerjalideks aitab SEQUAL kaasa puhtama ja jätkusuutlikuma moetööstuse loomisele.

Lisa kommentaar