Omanäoline moeetendus

Mitte pelgalt moeetendus, vaid vaatemäng! Juba kuuendat korda Disainiöö programmi osana tutvustab D_O_M disaini, mis kestab kauem kui üks hooaeg või üks trend. D_O_M’i kaudu räägitakse Eesti brändide lugu, mõtestatakse nende olemust, tutvustakse nende nägu ja tegu. Presenteeritakse rõivadisaini siin ja praegu, ent mis kõnetab ka homme ja tegeleb ülehomsete hüpoteesidega. Toode, mis on lahendatud vastavalt ülesandele ning on oma olekuga olukorda täiendav, väärtust loov, keskkonda sobituv.

DOM-MorroW Shoots

Need on rõivad, mis kestavad, mida on väärt parandada ja pärandada. Need on rõivad, mis otsivad parimaid võimalusi tehnoloogias, valmimisprotsessis ning taotlevad kvaliteeti igas oma detailis.

Rõivas nii iluks kui ka eluks.

Publikut oodatakse 22. septembril Põhjala Suurde angaari juba kella 17, et aegsasti kontrollida üle vaktsiinitõendid ning seejärel mõnusalt meeleolu nautida. Õhtu üllatusetteaste teeb Sille-Kadri Simer, samuti on etendusse kaasatud Taavi Varmi liitreaalsuse installatsioon. Etenduse järel tulevad brändid publiku sekka, jätkub melu ning disaineritega suhtlemine.

Fennecfit keskendub jätkusuutlikult valmistatud spordirõivaste tootmisele. Fennecfit kuulab oma kliente, jälgides hoolega aktiivse eluviisiga naise ootusi ühele spordirõivale: stiilsus, funktsionaalsus, vastupidavus.

Fennecfit

 

Brändi eesmärk on teha oma tooted taaskasutatud materjalidest. Pakendid on biolagunevad ja taaskasutatavad. Riided toodetakse eetiliselt Portugalis ja Itaalias kvaliteetsete partnerite juures.

“Mind puudutavad sügavalt inimesed, kellega kokku puutun ja erinevad põnevad kogemused. Läbi aegade olen saanud ideid just elust enda ümber, “kommenteerib Fennecfit’i asutaja Birgit Kool.

Human Highness on luksusbränd, mis alustas elegantsete keepide loomisega naistele, uskudes nende superkangelaslikult ebamaisesse jõudu. Naine, kes sõltumata rassist, vanusest või elukutsest, püüdleb saamaks iseenda parimaks versiooniks, seistes alati kindlalt oma väärtushinnangute eest.

HumanHighness_

Nende põhilooming valmib käsitööna Eestis erinevate loominguliste naiste koostööna, kasutades looduslikke hooajatuid kangastelgedel käsitsi kootud kangaid ning samal ajal panustades tekstiilitööstuse ülejääkmaterjalide ära kasutamisele.

Põnevalt ebatäiuslik, jätkusuutlikult ilus ja teadlikult metsik Cervo Volante bränd muudab Šveitsi ja Eesti hoolikalt reguleeritud ning jätkusuutlikult kütitud punahirvejahi jääknahad unikaalseteks ja kestlikeks toodeteks. Nahad töödeldakse kõige rangemate ökoloogiliste kriteeriumide kohaselt ja traditsioonilist käsitööd, nt käsitsi rasvatatud ja õhkkuivatatud meetodeid kasutades. Nõnda on need täielikult hingavad, antiallergilised ja alati hea lõhnaga. Cervo Volante nahk on üks väheseid maailmas, mida töödeldakse nii järjekindlalt ökoloogiliselt. Iga toode on pühendus stiilile, loodusele ja pärandile. Armid, nahavoldid ja kriimustused nahal on kui wabi-sabi – metsiku elu jäljed ja autentsuse märk.

Cervo_Volante Pirmina_Caminada_Photoby_June_Fischer

Foto: June Fischer

Muutuseks on vaja teha vaid valik – raiskamise asemel luua uuesti ja uuesti kasutada.
BalticSeaBlue kollektsioon valmis majutussektori ümbertöödeldud tekstiilijäätmetest. Justkui tarbetuks muutunud tekstiilid sorteeriti hoolikalt ja värviti Põhjamaade hallikassinisest paletist inspireeritud toonides. Nõnda on kasutuks osutunud materjal saanud uue väärtuse.

Xenia Joost_foto_Kertin Vasser

Foto: Kertin Vasser

„Ma unistan, et me kõik näeksime ja hindaksime teiste tööd, nt puuvilla koristanud põllumehe aega, väärtustaks kiu tootmiseks kasutatud vett. Unistan, et õpime mitte ära kasutama, vaid koos töötama. Mitte raiskama, vaid looma. Mitte reostama, vaid puhastama. Unistan BalticSeaBlue’st,”kommenteerib kollektsiooni looja Xenia.

Pilet etendusele 10 € ,mida saab soetada SIIT

Loovjuht Piret Mägi
Kaaskorraldaja Karin Järvet
Lavastaja Anni Zupping
Valguskunstnik Reelika Palk
Helikunstnik Kenn-Eerik Kannike
Visuaalide kunstnik Carmen Seljamaa
Tagala juht Anne Rinne
Videod Ernesto Redondo Vergara
Ilutegijad KEVIN.MURPHY ja Couleur Caramel

Lisa kommentaar