NYMFi muinasjutud

Aprilli alguses tähistab moestuudio NYMF oma üheksandat sünnipäeva. See tähendab üheksat aastat hingestatud tööd, julgeid mõtteid, piirideta inspiratsiooni ning suurt hulka muinasjutuliselt kauneid kleite. Femme palus NYMFi disaineril Triin Kärblasel rääkida moestuudiost ja sellest, kuidas sünnib üks erakordne ja kaunis kleit.

Triin kirjeldab elavalt, kuidas keset kärarikast ja kiirustavat Tallinna, pisikese Süda tänava armsa puumaja teisel korrusel peitub sootuks teise hõnguga muinasjutumaa, kus ta võlub juba üheksandat aastat järjest täiesti omanäolisi kleite. See koht on NYMF Moestuudio, kuhu sisenedes satud ultravärviliste kangaste ja pitsikuhilate alla mattuvasse maailma. Suurem osa sealsetest kleitideks-saamist-ootavatest-kangastest on pärit maailma eri nurkadest, kust disainer Triin on nad suure õhinaga oma hiigelkohvrites siia tassinud. Need kangad leiavad tee juurdelõikuslauale alles siis, kui on käes täpselt õige aeg. See tähendab aega, mil nad on ühtseks kollektsiooniks kokku küpsenud või siis oma olemusega mõnd klienti nii võlunud, et vormuvad eratellimuseks.

Stuudio üht seina katab pikk stangerivi, mis on tihedalt täis sametistel riidepuudel puhkavaid kleite. Iga kleit selles reas on absoluutselt ainulaadne, iga väiksemgi detail hoolsalt valitud ja läbitunnetatud. Iga kleit selles reas ootab just seda oma õiget kandjat ja omanikku.

Triin kirjeldab, et loomeprotsessis endas kaob mõtlemine täielikult, kõik käib läbi tunnetuse, intuitsiooni. Hooajatrendid on NYMFile täiesti ebaolulised, sest NYMFi kleitide väärtus on hoopis nende ajatus. Tihti hüppavad loomingusse sisse ka täiesti teistest ajastutest ja kultuuridest pärit elemendid, mis aitavad kandjas taasäratada nende aristokraatlikkust, naiselikkust ning samas ka metsikust ja väge. Just sellist tunnetust disainer Triin Kärblane oma loominguga üritabki edasi anda. Ta mängib muinasjutuliste printide ja õhkõrnade pitsi-struktuuridega, lisab sinna vürtsikaid detaile, loob kontrasti voogava siidi ja robustsete nahksete aksessuaaride vahel ning tulemuseks ei ole mitte lihtsalt kleidid, vaid nii sünnivadki muinaslood.

Ühel imelisel talvepäeval käis NYMFi stuudios külas ka fotograaf Kristina Kozlovskaja ning jäädvustas hetki, mis klientidele tihtipeale varjatuks jäävad. Vaata galeriid ja saa osa väikesest muinasjutust.

Lisa kommentaar