Mida teha kodustel talveõhtutel?

Elustiil

Kui lumisel ja valgel ajal saab õue suusatama, kelgutama või jalutama minna, siis õhtupimeda saabudes enam toast välja ei tiku. Ka koduseinte vahel saab mõnusalt meelt lahutada. Aga mida teha kodustel talveõhtutel? Siin on Sulle kuus soovitust. Vali endale sobiv meelelahutus ja naudi hubaseid hetki kuniks veel saad.

warm-and-cozy
Foto: pixabay.com

1. Õpi ära uus oskus
Pimedad õhtud talvel on ideaalne aeg enesearenguga tegelemiseks. Uue kogemuse saamine ja oskuse õppimine tekitab Sinus heaolutunde. Saavutustunne annab Sulle rohkem motivatsiooni sellega edasi tegelemiseks.

Õpi ära näiteks peapealseis, kätelseis või mõni kaarditrikk, millega teistele muljet avaldada. Valmista uut vegan kooki, et taimetoitlastest sõpru üllatada, õpi joonistama, maalima, koo või heegelda endale talveks ise müts või nikerda puidust linnuke, hakka hispaania keelt õppima. Valikuid on tohutult ja seda kõike saab ka koos lastega teha.

2. Tee trenni
Trenn võib olla lõbus ja äge meelelahutus. Pane oma lemmiklaulud kõlaritest üürgama ja lihtsalt tantsi ennast tühjaks või võta rahulikumalt ning tee joogat või venitusi. Kui Sa ei ole päris kindel, millest alustada, siis Youtubest leiad tuhandeid tasuta juhendatud trenne. Trenn on lõõgastav tegevus nii üksinda kui ka kaaslasega. Talvine külm kaob kontide vahelt ja keha ning vaim igal juhul tänavad Sind.

3. Võta aeg maha
Mõni õhtu lihtsalt on selline, kus ei viitsi mitte midagi teha ja see on täiesti normaalne. Eriti pimedatel talveõhtutel. Ära tunne ennast selle pärast halvasti, vaid tervita seda aega mõnuga. Pane üks nahka tervendav mask näole, võta popkorni kauss kätte, Harry Potteri maraton käima ja naudi mitte millegi tegemist.

4. Loe raamatuid
Mis saab veel hubasem meelelahutus olla, kui väljas on pime ja sajab laia lund, Sina oled end soojas toas pehme teki sisse kerra tõmmanud, kuum kakao kõrval ja üks hea raamat näpus? Kui ei tea, mida lugeda, siis vaata näiteks Goodreads’ist kõige kõrgemalt hinnatud raamatuid ning vali sealt endale sobiv.

5. Mängi
Mängimine leevendab stressi, parandab mälu ja tähelepanuvõimet, aitab arendada probleemi lahendamise oskust ja mis kõige tähtsam, see on lõbus! Mängi partneriga kaarte või lauamänge nagu Monopol, Alias, Ticket to Ride, Carcassonne või praegu irooniliselt päevakajalist lauamängu nimega Pandemic. Väga vahvad on ka video- ja arvutimängud, mida saab ette võtta nii mitmekesi kui ka üksi.

Ka online kasiino mängud koguvad Eestis järjest enam populaarsust. Need on fantaasiarikkad ja seikluslikud ning ei nõua isegi mitte sisselogimist. Üks Eesti suurim online kasiino võit tuli 2020. aastal ning vaid 20-sendiste panustega oli võidusummaks peaaegu 4 miljonit eurot. Küll aga pea meeles, et hasartmängud on põnev meelelahutus ja mitte rahateenimise koht. Panusta ainult nii palju kui oled nõus ka kaotama. Vaid mõnekümnesendised panused slotimängudes on täiesti parajad.

6. Kuula taskuhäälinguid

Koduseks meelelahutuseks on ideaalne ka taskuhäälingute kuulamine. Eriti hea on see, et podcaste ja audioraamatuid saab koduste tegemiste kõrval taustaks mängima panna. Seeläbi saad justkui kaks ühe hoobiga tehtud. Sul on valida üle 435 eestikeelse podcasti ja järelkuulatava raadiosaate vahel, mille teemad on seinast seina: huumor, sotsiaalmeedia, turundus, armastus, mängud, sport, poliitika jne. Mis on selle juures kõige parem? Need on kõik tasuta.

Lõbus meelelahutus kodustel talveõhtutel sisustab aega ja loob toredaid mälestusi. Olgu selleks raamatu lugemine, podcasti kuulamine, uue oskuse õppimine või kasiinomängud. Mõnusaid tegevusi jätkub nii üksi, lastega kui ka kaaslasega nautimiseks.