Mida silmas pidada jahekapi valimisel

Meie kodudes on terve loetelu kodumasinaid, mis aitavad meil igapäevatoimetusi lihtsamini teha. Külmkapp on neist vast kõige vajalikum kodumasin ning selleta me oma elu ette ei kujutaks. Külmkapp hoiab meie toitu kauem säilivana ja joogid mõnusalt jahedas. Külmkambri olemasolu annab võimaluse  hoida suvel metsa alt korjatud marju külmas ning lihavarusid koguda, ilma et need riknema läheks.

jahekapid

Foto: Tootja

Külmkapp on abivahend, milleta ei saa tõepoolest. Klassikaline külmkapp, mis koosneb nii jahekapi kui ka sügavkülma osast, võib mõne inimese jaoks olla ebavajalik. Mis on jahekapid ja millal on kasulik hankida just selline külmkapp koju?

Klassikaline külmkapp

Kindlasti on külmkapp igas kodus olemas. See truu köögitehnika töötab puhkamata ning hoolitseb, et meie toit püsiks jaheda ja värskena. Külmkapi mudeli vajaduse määrab see, kui suur on sinu pere ja kui palju sa üldse kodus süüa teed; kas oled harjunud varuma söögivarusid pikemaks perioodiks või koosneb sinu külmkapi kasutamine ainult sinna valmistoidu ostmisest.
Klassikaline külmkapp omab nii jahekapi osa kui ka sügavkülmkambrit, milles saab liha, köögivilju ja jääd hoiustada. Põhjusel, et sellises külmkapis on sügavkülma osa ikkagi külmkapi mõõtmete tõttu piiratud, on hakatud rohkem kasutama eraldiseisvat sügavkülmikut. Sellistel puhkudel on mõttekas muretseda sügavkülmikule lisaks jahekapp.

Jahekapp

Jahekapi suurimaks eeliseks sügavkülmikuga külmkapi ees on tema ökonoomsus. Jahekapid on külmkappidest kuni 30 protsenti säästlikumad. Jahekapp sobib üksi elavale ja kiire elutempoga inimesele, kes sööb kodus vähe ja ei hoia külmkapis palju toiduvarusid.

Kui aga ikkagi oleks vaja vahel mõnd toiduainet sügavkülmas hoida, siis jahekappe toodetakse ka väikese sügavkülma osaga. Selliste külmikute juures pööra tähelepanu sellele, et sügavkülma osa on väike ning mahutab tõesti ainult hädavajalikku.

Samuti on jahekapp heaks valikuks siis, kui sul on olemas näiteks sügavkülmkirst. Jahekappe on saadaval laias valikus ning olemas on nii integreeritavad jahekapid kui ka eraldiseisvad jahekapid. Integreeritavad jahekapid erinevad eraldiseisvatest jahekappidest ka jahutusmeetodite poolest. Nimelt saab integreeritud jahekapp mootori jahutamiseks vajaliku õhu ülevalt ja altpoolt, ent eraldiseisvad jahekapid külgedelt.

Kui soovid jahekapile koha leida köögimööbli sees, siis integreeritav jahekapp on just õige valik. Eraldiseivad jahekapid on osa ka köögidisainist ning saadaval on erinevat värvi mudeleid.

Tasub teada

Me kõik mäletame mürisevaid ja häälekaid külmkappe minevikust, mis mõnel puhul isegi magada ei lasknud. Õnneks on tehnika areng teinud külmikud üsna vaikseks, kuid siiski enne ostu sooritamist tuleks  jälgida külmiku mürataset. Kui sinu valitud külmkapi müratase on 40dB piires, siis see võib märkamatult köögis nurruda. Kuid juba 60 DB müratasemega külmkapp võib üsna tüütuks osutuda pika aja peale, seda eriti väiksemas korteris.
Säästlikkus on oluline ja külmkappe on saadaval mitmes erinevas energiaklassis. A–klassi külmkapid on eeltoodud energiaklassidest kõige säästlikumad.

Tasub ka teada, et ka külmkapi asukoht sinu kodus võib mõjutada energiakulu. Kõige mõistlikum oleks hoiduda külmkapi paigutamisest köögis pliidi või radiaatori kõrvale. Vastasel juhul peab kompressor rohkem töötama, et vajalikku jahedust külmkapis säilitada.

Hea külmkapp on säästlik, vaikne ja sobib hästi sinu kodusesse interjööri. Vali külmkapp oma vajadustest lähtuvalt!

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar