Mehele kingituseks käekella valimine

Kingituse valimine võib olla keeruline. Tahaks ju leida midagi sellist, mis läheb kingisaajale südamesse ja mis ka kasulik oleks. On universaalseid kingitusi, mis ei jäta alati muljet sünnipäevalapsele mõtlemisest, kuid samal ajal on olemas ka üks kingitus, mis sobib igale mehele. Mis on kohe kindlasti kasulik ja ühtlasi silmapaistev ja ilus. Tegu on muidugi käekellaga, mis on rohkemat kui lihtsalt ajanäitaja. Elustiiliga harmoonias olev käekell annab aimdust ka sellest, milline on kellakandja isiksusena – mis võib talle meeldida ja mis mitte.

fistbump-laua-kohal-kaekellad-randmeil

Foto: Erakogu

Valik populaarseid meeste käekelli Kaup24 e-poes

Pruuni nahkrihma ja kuldse korpusega käekell Executive EX-1015-03
Hõbedase metallrihmaga ka väiksemale randmele sobiv Seiko SNKA01K1
Sportlik ja suuremale randmele sobiv Timecode TC-1012-05
Populaarne nutikell Xiaomi AmazFit Bip

Kell, mis sobib kandja eluviisiga
Käekellamaailma absoluutne tipptase on ülikonna kellad ja Šveitsi kellad. Nende korpus võib olla tehtud nii titaanist, roostevabast terasest kui ka kullast või hõbedast. Rihm on kas eelmainitud materjalidest või siis ka keraamiline või täisnahk, mis lisab kellale elegantsi ja luksuslikkust. Seda tüüpi kellad on neile meestele, kelle jaoks formaalse riietuse kandmine on igapäevaelu osa. Kuigi hinna poolest on luksuslikud käekellad pigem kallimat sorti, on need kõrge kvaliteediga ja kestavad kaua.

Mehele, kes soovivad elegantsi ja klassikat, kuid ei taha uhkeldada kellaga, mis võib olla sama kallis kui mõni auto, võib kingitust otsida vabaaja kategooria kelladest. Vabaaja kellasid on väga palju erinevaid ning leiab selliseid, mis sobivad nii rangemasse keskkonda kui ka igapäevaseks kandmiseks. Ja kuna vabaaja kellad on ülikonnaga sobivates professionaalsetest kelladest odavamad, võib osta ka mitmest kellast koosneva komplekti. See tagab valikuvõimaluse kandjale.

Eriti vastupidava mehhanismiga spordikellad ei ole nimest hoolimata mõeldud ainult tippsportlastele, vaid ka neile, kelle hobi või töö panevad tehnikavidinaid natuke rohkem proovile. Harrastussportlastele, füüsilise töö tegijatele või lihtsalt aktiivse eluviisi pooldajatele kella valides võiks tähelepanu pöörata sellistele omadustele nagu põrutuskindlus, kronograafi olemasolu, vee- või niiskuskindlus ja eriti vastupidav rihm ning kella sihverplaat.

Nutikad lahendused traditsioonide maailmas
Kõige tänapäevasem lahendus on aga kindlasti puutetundliku ekraaniga nutikell. Kui mehel on alati olemas kõige uuemad tehnikavidinad, pole kahtlustki, millist kella ta eelistaks. Telefoniga ühendatud nutikell aitab hoida silma peal märguannetel, e-mailidel ja sõnumitel ja seda telefoni taskust välja võtmata. Paljud nutikellad pakuvad ka võimalust kõnesid teha, pulssi mõõta või und jälgida!

Aktiivsusmonitor on mõnes mõttes aga nutikella edasiarendus. Vähemate funktsioonivõimalustega, hoiavad aktiivsusmonitorid peamiselt silma peal sellel, mida kellakandja teeb, tema pulsil, sammudel, läbitud vahemaal ja paljudel muudel näitajatel. Enamjaolt on aktiivsusmonitoridel mugav kummist rihm ja lihtne ekraan, mis kuvab vaid kõige olulisemat informatsiooni. Kui mees on sportlik ja tahab oma aktiivsel eluviisil silma peal hoida aga hindab nutikella liiga kohmakaks, on aktiivsusmonitor just see, mida tal vaja on.

Käekell ei peaks tõmbama liigselt tähelepanu, vaid olema komplimendiks oma kandjale, mistõttu on sobiliku mudeli valimine eriti oluline. Nii nagu ärimees ei pruugi tahta suuremõõdulist spordikella, ei taha mägimatkaja ka autost kallimat kullast kella endaga loodusesse viia.

Käekellamaailm on sedavõrd suur, et ideaalse mudeli leiab igale mehele. Hästi läbi mõeldud kingitus on just see, mis teeb ka kingisaajal südame soojaks.

Kella suuruse valimisest lisainfot vaata ka inglisekeelselt leheküljelt

Kaup24 e-poest tellides säästad aega ja raha!

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar