Loovuse kõla

10. märtsil toimub mitmekülgse kunstniku Milli Maier-Veske savimaali workshop Arvo Pärdi Keskuses.

Fotod: Julia Astok

See unikaalne loovsündmus “Loovuse Kõla” on nii praktiline kui ka hingeline kogemus, mis koosneb loodusliku saviga maali loomisest, loovmeditatsioonist, loodusmaterjalide tutvustamisest ning helilise ruumi kogemisest. See on sobilik igal tasemel loovuse avastajale ja oodatud on nii naised kui ka mehed.

 

Kunstniku ja loovhinge Milli Maier-Veske seni suurim avalik workshop on kummardus kogu temas kõnelevale loovfilosoofiale. Naturaalse saviga maalimise workshopi erilisus ei peitu ainult personaalse maali loomises, vaid ka loovusele kui meie sisepeeglile silma vaatamisel. Loovuse väljenduse viise on palju, kõik nad on erinevad ja õiged, olles üleloomulikul tasandil ühe terviku osad. Savi on maa hing, põline õpetaja, mis võimaldab avastada piire meie enda loovuse ruumis. Kust tuleb usk, et me oskame või ei oska, kes me oleme või ei ole? Savi loob silla, et lubada need mõtted vabaks, lülituda korraks välja ning kogeda midagi täiesti uut. Milli usub, et enne kui me tunneme, peame me nägema, enne kui me näeme, peame me kuulma ja selleks, et kuulda, tuleb meil vaikida.

 

Milli on suutnud ritualistlikus ja hingestatud võtmes omavahel siduda loovpraktika, meditatsiooni ning helilise maastiku. Tema unikaalsed loodusmaalitunnid on poole aastaga jõudnud isikupäraste savimaalidena pea tuhande inimese koju ning ta on juhendanud oma workshopi juba ka Stockholmis.

 

Milli on oma loomekeelega alati silmapaistvalt eristunud ning ta on üle 10 aasta avanud, arendanud ja kogenud loovust erinevates valdkondades tegutsedes nii Eestis kui ka välismaal. Milli loomekeel on pühalikult suursugune, justkui ajas rändav ja igat hetke väärindav kogemus.

Aeg: 10. märts, pühapäev, kell 12.00 – 15.00
Pileteid saab osta ainult EELMÜÜGIST

Lisa kommentaar