Loomasõbraliku ilu nimel

MTÜ Loomus on algatanud loomasõbraliku ilu (LILU) töörühma, mille eesmärgiks on loomasõbraliku ilu teema tähtsuse tõstatamine Eesti ühiskonnas ning eestlaste kosmeetikatoodete ja iluteenuste tarbimiskäitumise loomasõbralikumaks muutmine.

lilu

Foto: stock foto

Kui me ostame poest kosmeetikat, olgu see siis näo-, keha-, juuksehooldus- või meigitooteid, siis me teeme teadlikke ja alateadlikke valikuid teatud faktorite põhjal – tootja/bränd, toote lõhn, tekstuur, toon, pakend või mõni muu meie jaoks oluline kriteerium.

Loomasõbraliku ilu tarbijad lisavad enda iluoste tehes ühe lisakriteeriumi – millised brändid ja tooted põhjustavad loomadele kõige vähem kahju ja piina. Sinna hulka kuulub mh loomkatsete, loomsete koostisosade ja kõrvalsaaduste vältimine ning laiemalt ka keskkonnamõju vähendamine tarbimiskäitumuslike otsuste tegemisel.

Selleks, et saada terviklikum ülevaade inimeste ostukäitumisest loomasõbralike ilu- ja nahahooldustoodete osas, on LILU tiim läbi viimas uurimust ning selle tarbeks kokku pannud küsimustiku, millele oodatakse vastuseid. Seetõttu palume Sul võtta ca 10 minutit oma ajast ja pühenduda küsimustele vastamisele SIIN.

Nõnda aitad neil koguda väärtuslikku sisendit oma töö kujundamiseks ning annad panuse loomasõbralikuma ühiskonna kujunemisse.

LILU tegevusel saab silma peal hoida Loomuse kodulehel ja Instagramis @loomus.lilu.

Lisa kommentaar