Legendaarne teksatagi tähistab 50ndat juubelit

50 aastat tagasi tutvustas Levi’s® mudelit 70505 – originaalis Type III Trucker teksatagi. Seda on kandnud kõik – rantšoomanikud, rokkstaarid, rekkajuhid ja mässumeelsed hipid. Kõige tuntum tagimudel on viimastel aastakümnetel arenenud ja täienenud, jäädes oma põhiolemuselt samaks – klassikaliseks ja cool’iks.

Women_original_trucker

 

19. sajandi lõpus tutvustas Levi Strauss & Co teksajakki, nimetades seda teksapluusiks (prantsusekeelsest sõnast blouse). Pluus oli eest trukkidega, tellitava randme ja esitaskutega. “Rekkajuhi” tagi oli revolutsiooniline, esindades traditsioonilist ameerika töölisklassi, kes näeb elatise teenimise nimel rohkelt vaeva.

Aastakümnete jooksul arenes tagimudel edasi ning tootmises olid Type IType II ja Type III mudelid, millest viimane, 1960ndatel tutvustatud mudel osutus kõige populaarsemaks ja äratuntavamaks.

Jakk sai kuulsaks skandaalsel hipiliikumisaastal ja Armastuse Suvel, kui seda kandis ansambli The Beatles kitarrist George Harrison San Franciscos Haight-Ashburys. Tagi esindas noorte häält, autentset stiili ja häälekat eneseväljendust, mis 1967. aasta suve iseloomustas.

“Kui keegi räägib teksatagist, peab ta silmas Type III tagi, mille disainis Jack Lucier mudelinumbriga 70505. 90ndatel võeti termin “trucker” lisaks kasutusele,” räägib Jonathan Cheung, Levi’s® peadisainer. Sügis/talv 2017 hooajaks lõi Levi’s® soojema, seest karvase Trucker tagi, mis sobib ideaalselt Eesti jahedatesse sügisõhtutesse.

Uus kollektsioon on saadaval Levi’s® poodides Ülemiste Keskuses, Kristiine Keskuses, oktoobrist ka Rocca al Mare Keskuses. Huvitavaid tooteid võib leida ka Järveotsa tee 50C Levi’s® Outletist Tallinnas. Tartus on uus kollektsioon saadaval Tasku Keskuses, Lõunakeskuses ja Levi’s® uues kaupluses Tartu Kaubamajas.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar