Laura Nestor ja Britt Samoson ülistavad puitu

Fotograaf Laura Nestor ja disainer Britt Samoson esitlevad koostööna loodud fotoseeria “Inimene ja Materjal e. MAN/MATERIAL”. Tegemist on veebinäitusega ja koos sellega näeb esmakordselt ilmavalgust ka Laura Nestori poolt loodud veebipood

0460740cabf3480.jpg

Foto: Laura Nestor

Interneti vahendusel on nüüd võimalik soetada väga mugavalt loomingut fotograafi Laura Nestori kogust. Kõik teosed on signeeritud. Autor annab kliendile valiku foto mõõdu osas. Olenevalt pildist on vormistus erinev. Pildid on prinditud kas kõrgkvaliteetsele fine art paberile, mida raamistab must siidjasmatt alumiinium käsitööraam või on vormistus puuvillasel fotolõuendil liimpuidust alusraamil. Iga tellimus täidetakse individuaalselt ja jõuab mugavalt kliendi koduukseni.

Veebipoele annab avapaugu Laura Nestori ja Britt Samosoni koostööna valminud 12 pildist koosnev värske fotoseeria “Inimene ja Materjal”.

Laura Nestor ja Britt Samoson on vanad tuttavad, sõbrad, kolleegid ning endised stuudio kaaslased. Ka täna on nende mõlema stuudioruumid ühe koridori peal. Üle kümne aasta on pildistatud moeseeriaid väljaannetele ning tehtud koos erinevaid loomingulisi projekte. Seekord sai ülesandeks taas esteetilise pildi loomine, kuid pildistatav objekt ei ole tavapärane kaamera ees poosi võttev ilusa näoga modell vaid anonüümne keha koos oma (ja võõra) naha ja karvadega. Inimese tähtsus ja osakaal selles loos on passiivne, võrdväärne teiste pildistavate materjalidega. Mitmenäoline puit on siin seerias aga „staar“ number üks. Kivi, metall ja nahk mängivad seejuures väärikaid kõrvalosi.

Need on vaikelulised pildid. Neis on stoilisust, monumentaalsust kuid ka mõtteainet.

Kindlasti on kreatiivset duot mõjutanud meie kõigi ühine mure, mis puudutab metsade olevikku ja tulevikku ning üleüldse naturaalse materjali rolli muutuvas maailmas. Ent vaatlejal ei ole survet seda taaka südames hoida vaid temale võib jääda ka lihtsalt vaatleja ja imetleja roll.

Ja imetleda pakutakse seekord mitte vaid kaunistatud inimest vaid hoopis kauni vormiga juurikat, ilusa struktuuriga kivi või värvilist puukoort. Inimesel on seejuures toetav abistav, peidus olev, rahumeelselt koos eksisteeriv osa. Vaata, kuidas fotoseeria näeb välja sisekujunduses.

„Ma olen alati tundnud, et loodus on kõikvõimas. Loodus on minu peremees ja mu jumal. Ma armastan tema ande ja suhtun neisse aupaklikult ja uudishimuga. Illustraatorina olen alati sidunud looduse ilu ja visuaali oma töödesse ning flora ja fauna olnud üks minu peamisi temaatikaid. Stilistina on aga minu meedium olnud pigem tekstiil ehk kõik garderoobi kuuluv. Vaheldus töötada teistmoodi materjaliga oli nauding nii minu kui ka Laura jaoks. Pealegi nüüd sain ma ära realiseerida osa aastatega kogutud kividest ja puujuurikatest ning  kui ma mõne monstrumiga kuskilt retkelt jälle naasen siis keegi ei saa enam küsida „ No milleks sul seda veel vaja on?““, räägib Britt.

“Kuigi minu igapäevatöö tähendab peamiselt inimeste pildistamist, on mind viimasel ajal aina rohkem hakanud paeluma ka vaikelu jäädvustamine ja erinevate vormide “ellu äratamine”. See fotoseeria on minu viis kutsuda inimesi rohkem austama loodust meie ümber. Hoidma metsa ja looduslikke loomulikke materjale.  Märkama ja rohkem tähelepanu pöörama nendele imelistele vormidele, mis loodus meile annab” kommenteerib Laura.

Alates 3. maist on fotoseeria publikule näha ka Treimanni mööblisalongi seintel.

Lisa kommentaar