Küpse naise väärtus

Täna ilmus kirjastaja Tiina Ristimetsa ja fotograaf Olga Makina ühine raamat „AEG. Teekond nimega Naine“, mis portreteerib küpse naise väärtust. Projekti raames avatakse 30.11 Telliskivi Loomelinnaku Väligaleriis ka fotonäitus.

raamat

Raamatulehekülgedel kohtub lugeja paljude kaunite väärikas eas naistega, kes lubasid autoreid oma mõttemaailma, jagades oma elukogemusi ning teadmisi ajaga seotud muutustest. Need naised võiks olla inspiratsiooniks kõigile, et väärikas kulgemine ajas on vaatamata kõigele rõõmus protsess. See on võimalus elada teadlikult oma elu ning uudishimu ja elutahe ajas ainult kasvavad.

Raamatu avalik esitlus toimub Viru Rahva Raamatus 2. detsembril kell 18.00, kus Tiina Ristimets ja Olga Makina vestlevad raamatus portreteeritud naistega.

Tiina Ristimets on 18 aastat raamatuid kirjastanud ja see on tema esimene kaasautorlusena ilmunud raamat. Tiina kommenteerib: „Idee portreteerida küpse naise väärtust tuli mul aasta jagu tagasi, kui nende teemade üle ise rohkem mõtisklema hakkasin. Aeg vormib meid kõiki. Ta õpetab ja arendab, võtab ja annab. Vahel laastab ja vahel lohutab. Aega antakse meile kõigile erinevalt, kuid kindel on see, et vanemaks saades saab aja mõiste täiesti uue tähenduse ja igasugune ajaraiskamine tundub mõttetu. Kuidas eluaastate lisandudes sisemiste ja väliste muutustega toime tulla, seda uurisime 24-lt erinevas eas naiselt, kes meid nii sõnas kui pildis oma maailma lubasid. Need naised võiks olla inspiratsiooniks kõigile, et väärikas kulgemine ajas on siiski huvitav ja rõõmus protsess. „Mida vanemaks saad, seda rohkem iseendaks saad“ on paljude nende naiste ühine kandev mõte. Kõik kinnitasid, et uudishimu ja elutahe ajas aina kasvab ja et noorematel on, mida oodata, sest parim aeg on alati just nüüd ja praegu.“

Olga Makina on vabakutselise reklaami-, moe- ja portreefotograafina tegutsenud 25 aastat. Teda ajendas projektis kaasa looma soov näidata küpse naise ilu ja inspireerida naisi kulgema ajas vananemise hirmuta. „See teema tundub olevat tabu, näen seda oma töös iga päev,“ ütleb Makina. „Samuti soovin taastada usku retušeerimata ilu ja inimeste välimusse ning näidata seda õiget must-valge fotograafia kunsti, mis hakkab tänapäevasel insta-ajastul kaduma.“

Lisa kommentaar