Kultuurihuvilise maiuspalad

Veebruarikuus jõuab ETV2 ekraanile neli kunstiteemalist dokumentaalfilmi.

mustilu

 

Kolmapäeval, 3. veebruaril kell 20.35 näeb filmi Ameerika kunstnikust Kehinde Wileyst pealkirjaga“Kehinde Wiley – must ilu”. See on 52minutiline dokumentaalfilm kunstnikust, kes on äratanud tähelepanu ja saanud tuntuks naturalistlike portreemaalidega.

Teda on inspireerinud vanad meistrid ja ta on peamiselt maalinud afroameerika mehi. Nüüd aga on naiste kord poseerida kunstnikule, kes teeb koostööd New Yorgi tähelepanuväärseima moedisaineri Riccardo Tisciga Givenchy moemajast. Filmis näeme, kuidas projekt kasvab ja areneb ainulaadseks sündmuseks.

8. veebruaril kell 22.20 on järg “Cutie ja poksija” käes. See tund ja kakskümmend minutit kestev film on pälvinud mitmeid auhindu, räägib pika ja keerulise kooseluga Jaapani abielupaarist, kes mõlemad on kunstnikud ja väga isemoodi karakterid.
Kordus on eetris 10. veebruaril kell 20.10.

“Picasso – ühe inimelu inventuur” on eetris 15. veebruaril ja kordus 17. veebruaril kell 20.30. See viimase aja üks parimaid dokfilme suurkuju Pablo Picassost on põnev eluloofilm, kus läbi arhiivimaterjali ja erakordse kunsti harutatakse lahti keerulisi inimsuhteid.

“Calvet” jõuab ekraanile 22. veebruaril kl 22.20. Calveti tee maalikunstini oli pikk. Ta hülgas perekonna, sattus kuritegelikule teele, käis ära sügavas põhjas ja teispoolsuses. Tema elu päästis maalimine, millega ta nüüdseks on saavutanud edu ja tunnustuse.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar