Kuidas valida ilmastikukindel aiamööbel?

Igal kevadel, vahetult enne suvehooaja algust, leiavad paljud aiaomanikud end probleemi eest, et kuidas valida just see õige aiamööbel, mis peab vastu ka meie muutlikule ilmastikule. Lisaks sellele, et aiamööbel peab olema ilmastikukindel, peaks see olema ka kaunis, praktiline ja mugav. Oluline on meeles pidada, et siseruumides kasutatav mööbel ei sobi alati õue, eriti pikaajaliseks kasutamiseks. Kuidas aga leida see ideaalne aiamööbel oma aeda?

garden

Foto: Pixabay

Ilmastikukindel aiamööbel peab kaua aega vastu

Aialaud, toolid ehk kogu terrassimööbel peab olema selline, mis peab vastu nii kuumale päikesele, tuulele ja vihmasajule. Üks õige aiamööbli komplekt peab olema ilmastikukindel. Kuidas aga valida aiamööbel, mis nendele kriteeriumitele vastaks?

Ilmastikukindel aiamööbel on valmistatud materjalidest, mis peavad õues vastu. See erineb suuresti paljudest mööblitest, mida kasutame siseruumides. Üks alati hea ja kindla peale valik on puidust aiamööbel. Täispuit kannatab väga hästi erinevaid ilmastikuolusid ja seda on hea töödelda, ümber värvida, kui selleks peaks soov olema.

Puidust ilmastikukindel aiamööbel vajab aga iga aastast hooldust sobivate viimistlus- ja/või hooldusvahenditega, et tagada kaunis ja vastupidav välimus.

Sarnaselt puidule on ka heaks valikuks metallist mööbel, kuid selle suurimaks miinuseks on raskus. Metallist aiamööblit on keeruline ühest kohast teise liigutada ja olenevalt mööblieseme suurusest võib selleks vaja minna ka teise inimese abi.

Kolmas variant on plastikust või rotangist mööbel. Viimane on väga populaarne valik paljude eestlaste jaoks, see on kaunis, kerge ja vastupidav. Rotangist valmistatakse palju erinevaid aiadiivaneid ja tugitoole, millel on hea pikutada ja raamatuid lugeda. Samuti on tegemist materjaliga, mida on kerge puhastada.

Pööra tähelepanu tekstiilidele

Lisaks aiamööbli materjalile, tuleb mõelda ka tekstiilide peale. Kindlasti soovid asetada enda aiatoolidele pehmed istumispadjad või panna need rotangmööblile, et sellel oleks mugavam lamada. Paljud armastavad kaunistada enda aianurka ka erinevate istumispatjade kui ka teiste tekstiilidega.

Niisamuti nagu mööbel peab olema ilmastikukindel, tuleb valida ka tekstiilid, mis seda on. Õnneks on paljud padjad ja teised tekstiilmaterjalist aiadekoratsioonid hästi vetthülgavatest, kiiresti kuivavatest materjalidest. Need on head omadused, kui mööbel jääb koos patjade jms vihma kätte.

Lisaks on sellised materjalid kaitstud ka spetsiaalse UV-kaitsega, et ennetada UV-kiirguse pleegitamist. Seega, kui ilmastikukindel aiamööbel valitud, siis leia sinna sobivad tekstiilid, mis on loodud õues kasutamiseks ja on vetthülgavad ja/või UV-kaitsega. Nii tagad selle, et nii kogu sinu mööbel kui ka padjad peavad kaua vastu ja teenivad sind mitu suve.

Pärast seda, kui õige mööbel leitud, saad alustada enda aia kujundamisega. Olenevalt sellest, kas sul on terrass või hoopiski aianurk, mida hakkad kujundama, sõltub see, kuidas kõike planeerida. Kui sul on väike aiamaja, siis saad sinna sisse kui ka välja luua õdusa pesa, kus suveõhtuid nautida ja enda sõpradega toredat aega veeta.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar