Kübarate õpituba

Laupäeval, 7. mail kell 13.00 toimub Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe tallihoones (Pirita tee 66, Tallinn) õpituba teemal „Kübarad Eesti Ajaloomuuseumi tekstiilikogus ja peakatete hoidmine kodustes tingimustes”. Õpitoa korraldajad on Helle Avila ja Ruth Paas.

asjaarmastajad

Fotol on daamid hipodroomil poseerimas kübaratega 1939. aastal. Fotograaf: Johannes Koitmets

Käes on aeg pakkida sisse talvegarderoob ja võtta välja kevad- ja suveaksessuaarid. Seekordses õpitoas tutvustatakse peakatteid, mida kanti 20. sajandi alguses ja kahe ilmasõja vahelisel perioodil. Näha saab Eesti Ajaloomuuseumi tekstiilikogus olevaid kübaraid, mis toona moes olid – nii tutvutakse tirooli stiilis kübarate, torukübarate, laia äärega ja ilma ääreta kübaratega.

Õpitoa teises pooles annab tekstiilikonservaator Ruth Paas praktilisi näpunäiteid, kuidas hoida ja hooldada näiteks viltkübaraid, barette ja teisi peakatteid.

Soovi korral võib kaasa võtta mõne oma peakatte, et saada spetsialistidelt konkreetseid nõuandeid.

NB! Osalemine EELREGISTREERIMISEL! Seda saab teha SIIN.

Osalustasu 3 eurot.

Selle hooaja viimane õpituba toimub 4. juunil teemal „Fotoalbumid Eesti Ajaloomuuseumi kogus. Koduste perekonnaalbumite korrastamine.“

Eesti Ajaloomuuseumi õpitubade eesmärk on kultuuripärandi väärtustamine. Räägitakse sellest, kuidas ise kodustes tingimustes alal hoida perekonnalooga seotut, armsaid isiklikke mälestusesemeid või kollektsioone. Mõeldakse koos teemadel, missugused asjad väärivad kohta muuseumis ja millised asjad on inimesele isiklikult tähtsad. Vaadatakse, mida hoitakse muuseumis ja mida kodus. Selgitatakse, kuidas vanu asju ehk meie kultuuripärandit ära tunda, säilitada ja/või taas kasutama õppida.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar